K-POP skupina BTS má 10 rokov. Ich kniha bude aj v slovenčine

K-POP skupina BTS má 10 rokov. Ich kniha bude aj v slovenčine

Pre bežný svet a staršie generácie zostáva svet K-POP nepochopený. Pre mladých je však niečím výrazným a neprehliadnuteľným. Zo všetkých skupín súčasnej vo svete populárnej kórejskej populárnej hudby (onen K-POP) je pritom skupina BTS najvýraznejšia. BTS skratku si na Slovensku po celé roky spájame s označením bratislavského letiska. Táto skratka však teraz musí do úzadia. Svet valcuje už 10 rokov chlapčenské zoskupenie známe ako BTS a ich kniha v anglickom jazyku s nie príliš bežnou cenovkou získa v septembri svoju slovenskú verziu.

Zaujímavosť na okraj: K-POP je žáner, za ktorého pašovanie a počúvanie diktatúra Severnej Kórei udeľuje drakonické tresty. Môže ísť o trest smrti, alebo niekoľkoročné tresty. Ide o kultúru Južnej Kórei, ktorá sa príliš ponáša na americkú. V Severnej Kórei niečo také nežiadúce.

Slovenská kniha o 10 rokoch BTS a ich príbehy

Kniha s názvom Beyond the Story, 10-Year Record of BTS sa pod týmto názvom objaví už v septembri aj v slovenskom znení. Postará sa o to vydavateľstvo IKAR, pričom knihu už nasadili do predpredaja. Zaujímavosťou knihy je, že už anglická verzia sa objavovala v ponuke na martinus.sk medzi najpredávanejšími knihami v rôznom období. Je tak jasné, že vysoký dopyt po knihe v anglickom znení bude predzvesťou úspechu knihy v jazyku slovenskom. Aj na Slovensku máme dostatočne veľa mladých fanúšikov nie len K-POPu, ale aj zoskupenia BTS.

Knihu je možné predobjednať na:

Čo je to BTS a aká je história skupiny?

BTS je skratka pre „Bangtan Sonyeondan,“ čo v preklade znamená „Pálčiví chlapci“. Skupina vznikla v roku 2013 v Južnej Kórei pod hudobnou agentúrou Big Hit Entertainment (neskôr prezentovanej pod názvom HYBE Corporation).

BTS sa skladá z 7 členov:

  • RM (Rap Monster, občianskym menom Kim Namjoon),
  • Jin (občianskym menom Kim Seokjin)
  • Suga (občianskym menom Min Yoongi),
  • J-Hope (občianskym menom Jung Hoseok),
  • Jimin (občianskym menom Park Jimin),
  • V (občianskym menom Kim Taehyung)
  • Jungkook (občianskym menom Jeon Jeongguk).

O úspechoch a štýle skupiny

BTS začali svoju kariéru ako hip-hopová skupina so zameraním na rap a tanec. Svoj debutový album s názvom „2 Cool 4 Skool“ vydali v júni 2013. Ich prvý úspech však prišiel s hitom „I Need U“ a albumom „The Most Beautiful Moment in Life, Part 1“ v roku 2015, ktorý zaznamenal veľký ohlas a zaradil sa do rebríčkov hitov. Od tej doby BTS dosiahli obrovskú popularitu nielen v Južnej Kórei, ale aj v zahraničí. Stali sa medzinárodne uznávanou skupinou, ktorá vytvára hudbu v rôznych žánroch, ako je K-pop, hip-hop, R&B a pop. Svojimi skladbami a textami BTS zasahujú sociálne témy, ako je mládež, šikanovanie, mentálny zdravotný stav a osobný rozvoj.

BTS získali množstvo ocenení a úspechov vo svete hudby. Ich albumy sa umiestňovali na vrchole rebríčkov predaja po celom svete, vrátane Spojených štátov, a stali sa prvou kórejskou skupinou, ktorá dosiahla takéto úspechy. V roku 2017 získali cenu Billboard Music Award pre Top Social Artist a odvtedy vyhrali túto cenu päť rokov po sebe.

Okrem hudby sa BTS aktívne angažujú v charitatívnych aktivitách a vytvárajú vzdelávacie obsahy pre fanúšikov. Ich fanúšikovská základňa sa nazýva „ARMY,“ čo je skratka pre „Adorable Representative MC for Youth“.

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.