ZN.SK
Blue Lagoon Iceland

Geotermálny prameň Modrá lagúna (Blue Lagoon) na Islande topka

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií na Islande je Modrá lagúna (Blue Lagoon). Modrá lagúna je geotermálny bazén s teplou, minerálnou vodou

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií na Islande je Modrá lagúna (Blue Lagoon). Modrá lagúna je geotermálny bazén s teplou, minerálnou vodou nachádzajúci sa v oblasti Grindavíku na západnom pobreží Islandu. Ak ste niekedy sledovali zostrih atrakcií Islandu, je vysoko pravdepodobné, že sa autori videa zastavili aj tu. Azda nie je objaviteľa Islandu v súčasnosti, ktorý by toto miesto dobrovoľne obišiel. Hoci sa podobá na mnohé iné svetové geotermálne pramene, Modrá lagúna na Islande je predsa len v niečom iná. Svojou rozlohou, ale aj parou nad vodou v celkovo chladnej krajine pôsobí naozaj impozantne a neobyčajne.

Blue Lagoon Iceland

Modrá lagúna ako najslávnejšia atrakcia

Modrá lagúna je jedno z najznámejších miest na Islande, ktoré ročne priláka veľké množstvo turistov. Je obľúbeným miestom pre relaxáciu a omladenie, vďaka svojim termálnym vlastnostiam a minerálnym zloženiu vody. Navštíviť ju môžete počas celého roka a ponúka príležitosť kúpať sa v teplých termálnych vodách obklopených prírodným prostredím. Podľa niektorých rebríčkov by sme mohli hovoriť o najnavštevovanejšej atrakcii celej severskej krajiny. Island je geologicky mimoriadne aktívny a prameňov má viacero. Úpravou a dodatočnými službami je však toto miesto najpopulárnejšie.

Pre vysokú návštevnosť je preto odporúčané zaistiť si rezerváciu vopred. Vstupné vychádza v rámci najlacnejšieho balíčka na necelých 100 dolárov za osobu nad 14 rokov. Ranné a neskoré večerné hodiny bývajú obsadené menej ako tie počas dňa. Keďže však večer na Islande nemusí byť typickým tmavým večerom, nemusí byť ani táto hodina zlá. Prihliadate preto predovšetkým na dopravu, či dostupnosť ubytovania a ďalšie služby spojené s vašim pobytom. Celé zariadenie ponúka aj ubytovanie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Blue Lagoon Iceland (@bluelagoonis)

Krásnych záberov je plný Instagram. Veď ide o povinnú zastávku influencerov cestovateľov.

Zaujímavosti a atrakcie na okolí

V blízkosti Modrej lagúny je možné objavovať viacero zaujímavostí. Sú to aj prírodné krásy, ako napríklad sopka Eyjafjallajökull, Geysir alebo vodopády Gullfoss. Eyjafjallajökull je pre mnohých nezabudnuteľná predovšetkým preto, že kvôli jej výbuchu v roku 2010 skolabovala letecká doprava na skoro celej severnej pologuli. Najmä transatlantické lety postihli rušenia kvôli mračnám popola. Malo ísť o viac ako 100 000 letov, ktoré postihlo rušenie, rovnako mnoho prepojení medzi Severnou Amerikou a Európou.

Spomínaný Geysir je nám povedomý… názvom

Geysir je jedným z najznámejších geotermálnych prameňov na svete a nachádza sa na juhu Islandu. Je to prírodný fenomén, kde voda vystrekuje do vzduchu v dôsledku termálnej aktivity pod zemou. Samotný názov „Geysir“ pochádza zo staronórčiny a znamená „tryskať“. Ostatne, práve odtiaľ pochádza pomenovanie, ktoré pozná celý svet, ale aj náš slovenský jazyk.

Geysir je súčasťou geotermálneho komplexu známeho ako Geysir Hot Spring Area. Nachádza sa v údolí Haukadalur, ktoré je známe svojimi termálnymi prameňmi a geotermálnymi aktivitami. Najznámejší prameň v tomto komplexe je Geysir, po ktorom bola celá táto forma geotermálneho fenoménu pomenovaná. Vzhľadom k tomu, že samotný Geysir je v súčasnosti relatívne neaktívny, je známy predovšetkým jeho menší a pravidelnejší sused, Geysir Strokkur. Strokkur pravidelne vyvrhuje vodu do výšky až 30 metrov každých pár minút, čo poskytuje návštevníkom pôsobivé predstavenie ako malú útechu k nečinnosti staršieho a legendárnejšieho brata.

Oficiálne stránky a rezervácie na: https://www.bluelagoon.com/

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu