ZN.SK
Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora vás zavedie sveta čarov (trailer)

V apríli 2022 budú mať všetci fanúšikovia a fanúšičky čarodejníckeho sveta Harryho Pottera opäť oslavu. Tretia časť série Fantastické zvery

V apríli 2022 budú mať všetci fanúšikovia a fanúšičky čarodejníckeho sveta Harryho Pottera príležitosť vrátiť sa medzi svoje obľúbené postavy a zažiť unikátne dobrodružstvo. Do kín príde tretia časť série Fantastické zvery, tentoraz s podtitulom Tajomstvá Dumbledora. Nakrútil ju režisér David Yates, ktorý má na svedomí obe predchádzajúce časti série, ale aj štyri filmy z pôvodnej „potterovskej“ série. Na scenári aktuálnej snímky sa podieľala dokonca aj samotná Potterova stvoriteľka – spisovateľka J. K. Rowlingová.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Albus Dumbledore vs (nový) Gellert Grindelwald

Profesor Albus Dumbledore v príbehu prichádzajúceho filmu vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald je na ceste prevziať moc nad čarodejníckym svetom. Nedokáže ho zastaviť sám. Poverí preto magizoológa Mloka Scamandera, aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného chrabrého muklovského pekára na nebezpečnej misii. Počas nej stretnú staré aj nové fantastické zvery i rastúcu armádu Grindelwaldových nasledovníkov. Ako dlho však bude môcť Dumbledore zostať stranou, keď sa hrá takmer o všetko?

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora a obsadenie

V snímke Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora sa na plátna kín vráti Eddie Redmayne ako magizoológ Mlok Scamander, Jude Law ako Albus Dumbledore, Katherine Aterstone ako Tina Goldstein či Ezra Miller ako Credence Barebone. K obsadeniu sa pridá obľúbený herec dánskeho pôvodu Mads Mikkelsen, ktorý stvárni obávaného Gellerta Grindelwalda. Dobrodružný film zo sveta plného kúziel a neustále zápasiaceho dobra so zlom prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Trailer filmu:

Téma Harryho Pottera je v súčasnosti známa všetkým generáciám. Už aj prví čitatelia Harryho Pottera majú svoje deti. Pri príležitosti 20 výročia knihy nedávno vyšla špeciálna edícia v hnedom obale s ilustráciami Adriána Macha. Aj predtým sa podarilo vydať inú edíciu v červenom obale. Tá však ešte nedosiahla tie zaujímavé kvality, aké má edícia pri príležitosti 20 výročia. Z kníh sme však mali možnosť naraziť aj na výnimočnú ilustrovanú verziu, ktorej príprava trvá samotnému ilustrátorovi Jimovi Kayovi aj viac ako rok. Príbehy v sérii Fantastické zvery vychádzajú zo sveta Harryho Pottera a z pera pôvodnej autorky J.K.Rowlingovej.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu