Extrémni športovci sveta: Iouri Podlatchikov - ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Iouri Podlatchikov

Iouri Podlatchikov alebo Juri Podlačikov je snowboardista, ktorý súťaží od roku 2000. Narodil sa v Rusku a ako mladý sa presťahoval s rodičmi do švajčiarskeho Zürichu. Na Olympiáde v roku 2006 ešte pretekal za Rusko, ale potom prešiel do švajčiarskeho tímu. Na zimnej Olympiáde v ruskom Soči v roku 2014 získal zlato v disciplíne halfpipe.

Iouri Podlatchikov

Podlatchikov je svetovým šampiónom, má striebornú medailu z pretekov X Games z roku 2014 a zlatú medailu zo Svetového FIS šampionátu v snowboardingu. V roku 2010 sa na zimnej olympiáde v kanadskom Vancouveri umiestnil na štvrtej pozícii. Stal sa prvým snowboardistom, ktorý vykonal manéver Cabdoublecork 1440 ° v rámci disciplíny halfpipe. Svoj trik nazval Yolo Flip ako odkaz na príslovie You Only Live Once (Žiješ len raz). Úspešne sa zúčastňuje ďalších súťaží a zároveň sa venuje univerzitnému štúdiu a fotografovaniu.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Facebook: https://www.facebook.com/iouripodladtchikovofficial
Twitter: https://twitter.com/iouriamazing
Foto: Facebook

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Superstar 2018, TV Markíza
Porota Superstar 2018: Habera, Cristovao, Knechtová či Ruppert?

Kozy na priehrade Cingino
Kozorožce horské turistickou senzáciou na stene priehrady Cingino

Mozaika pozor pes, Pompeje
Pozor, pes! Varovanie pri vstupe mali už starí Rimania

Zavrieť