ZN.SK
Bella Vista, hurghada

Teroristický útok v letovisku Hurghada v hoteli Bella Vista

Egyptské letovisko Hurghada sa stalo v 8. januára 2015 dejiskom teroristického útoku islamského štátu voči turistom. Strelci podľa zahraničných zdrojov do hotela Bella Vista v Hurghade prišli na člne cez more.

Zľavy na wellness pobyty

Egyptské letovisko Hurghada sa stalo v piatok 8. januára 2015 dejiskom ďalšieho teroristického útoku islamského štátu voči turistom. Strelci podľa zahraničných zdrojov do hotela Bella Vista v Hurghade prišli na člne cez more. Zrejme nerušene prešli z pláže až do hotela a do hlavnej budovy hotela, ktorý navštevujú takmer výlučne len európski turisti. Najmenej traja muži s čiernou zástavou známou z propagandistických videí a zo symboliky ISIS Daeš, malo útočiť nožmi. Prvotné informácie portálu Mirror.co.uk hovoria o dvoch potvrdených zranených, turistu z Dánska a turistu z Nemecka. Streľba porozbíjala niekoľko sklenených výplní a vyvolala chaos. Strieľali zrejme len policajti. Informácie o streľbe útočníkov sa rôznia. Zranených môže byť viac. Miestna polícia mala útočníkov zneškodniť.

Bella Vista, hurghada

Hotel Bella Vista v ponukách slovenských CK
Hotel je dlhodobo v ponuke slovenských cestovných kancelárií, takže má mnoho Slovákov za posledné roky viacero skúseností aj s oblasťou El Sakkala v centrálnej časti Hurghady, kde sa hotel nachádza. Vzhľadom na udalosti, ktoré sa v hoteli a na tomto mieste odohrali mimo sezónu, je možné očakávať, že sa nešťastie nijako netýkalo slovenských dovolenkárov. Aktívne boli české odlety z Prahy aj do tohto hotela. Pokiaľ slovenskí turisti využili spojenie Praha – Hurghada, mohli byť aj v tomto hoteli. 4 hviezdičkový hotel sa profiloval ako ideálne miesto pre rodiny s deťmi, pričom patril medzi cenovo atraktívnejšie hotely. Do začiatku letných turnusov zostáva niekoľko mesiacov. Je teda otázne, do akej miery tento útok ovplyvní dianie na scéne turistického ruchu a ponúk cestovných kancelárií. Pre neistotu slovenských dovolenkárov niektoré CK začali staviať na alternatívnych destináciách.

bellavista-vstupnahala
Foto: hlavná hala hotela

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu