Deň narcisov 2018 v piatok trinásteho apríla, ako ho podporiť? - Zaujímavé novinky ZN.SK

Deň narcisov 2018 v piatok trinásteho apríla, ako ho podporiť?

Deň narcisov je už dlhoročná iniciatíva občianskeho združenia Liga proti rakovine, ktorá dávno presiahla úroveň aktivít občianskych združení. Oslovila masy a celé Slovensko a každoročne tak prináša nádej tým, ktorí ju potrebujú. Liga proti rakovine má vďaka Dňu narcisov za cieľ pomáhať onkologickým pacientom a ich rodinám, pomáhať pri výskume rakoviny, zdravotníckym zariadeniam, ale aj zabezpečovať informovanosť v prevencii proti rakovine a ďalších projektoch.

Narcis a narcisy

Charitatívne zbierky majú dnes celoslovenský rozmer a názory na ne má každý svoje. Napriek tomu sú tisíce, až desaťtisíce ľudí, ktorí sa zapojili a malý odznak drobného kvetu narcisu si pripnú na znak toho, že im nie sú ľahostajné osudy druhých a zapojili sa do pomoci. Aj to je však na dobrovoľnosti. Áno, tých odznakov si pripíname v poslednom čase viac. Kým niektoré sú tichou reklamou niekomu, narcisy sú symbolom niečoho.

Deň narcisov 2018

V roku 2018 sa koná už 22. ročník finančnej zbierky Deň narcisov. Tento rok to pripadlo na smolný nešťastný piatok trinásteho a predsa nemusí byť nešťastný. Zapojenie do zbierky sa dá vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov v rôznych mestách na Slovensku práve 13. apríla 2018. V roku 2017 sa podarilo vyzbierať krásnu sumu 942 856,39 EUR. Kde nepomôže štát, musia si pomôcť ľudia. Tak ako v minulosti zbierali na kostol, na výstavbu mostov a podobne, dnes sme schopní sa poskladať na záchranu životov ľudí, ktorých nevidíme, no pokojne to môžeme byť jedného dňa my, alebo aj naši blízki.

Ako podporiť Deň narcisov?

  • vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov po celom Slovensku – 13. apríla 2018
  • zaslaním (ak nejde zaslať prázdnu SMS, stačí aj jediná bodka) SMS na číslo 848 v hodnote 3 Eurá v sieti všetkých mobilných operátorov (Telekom, O2, Orange, Štvorka) v termíne od 3.4. do 20.4.2018
  • zaslaním ľubovoľnej sumy priamo na účet zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 v termíne od 3.4. do 20.4.2018

Informácie a ďalšie zdroje:

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.