ZN.SK
Toyota Land Cruiser

Čínsky milionár kradol autá, liečil sa tým z depresií

Čínsky milionár Čcheng Li-sin je azda najčudnejší zlodej drahých áut. Svoje krádeže nerobil z núdze, z donútenia a ani pre zberateľskú vášeň. Sám mal toľko peňazí, že si mohol tieto autá kúpiť.

Čínsky milionár Čcheng Li-sin je azda najčudnejší zlodej drahých áut. Svoje krádeže nerobil z núdze, z donútenia a ani pre zberateľskú vášeň. Sám mal toľko peňazí, že si mohol niekoľko vozidiel aj sám kúpiť. Súd ho však poslal za mreže za tri vozidlá Toyota Land Cruiser, ktoré kradol z celkom iného dôvodu. Zo zdravotného. Ako sám priznal, mal problém s ťažkými depresiami a nechutenstvom. Uviedol, že po prvej krádeži sa mu zlepšil zdravotný stav a zbavil sa aj depresií. Jednotlivé krádeže ho nadopovali adrenalínom. Dômyselne pripravil postup, využíval moderné technológie na skopírovanie kľúča a po niekoľkých dňoch prípravy po vystopovaní vozidla cez nastrčené GPS už s hotovým kľúčom auto zobral až k sebe domov a tam ho rozobral, aby zostavil jedno lepšie než ostatné.
Dostal osem rokov, hoci údajne podľa The Times žiadal vyšší trest.

Toyota Land Cruiser
foto: ilustračná foto z toyota.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu