Chris Froome dal päsť drzému fanúšikovi na trati a zaslúžene! - ZN.SK

Chris Froome dal päsť drzému fanúšikovi na trati a zaslúžene!

Chris Froome vyhral v ôsmej etape pretekov Tour de France a získal žltý dres. Oveľa viac bulvár a médiá než jeho víťazstvo zaujímal útok na fanúšika počas šliapania do pedálov. Médiá si za údajnú päsť do hlavy fanúšika poriadne zgustli na jazdcovi a len sťažka môžete v bulvárnych odpadkoch nájsť články ladené do zastávajúcej roviny. Naopak, Frooma sa zastávajú fanúšikovia po celom internete. Drzý pobehujúci fanúšik totiž nemá na trati čo robiť, o to viac, ak je nebezpečne blízko cyklistov.

Drzosť je evidentná

Fanúšik nemá čo robiť na trati pri plnom zaplnení trate a už vôbec nie takto dôležitými jazdcami. Mimoriadne nákladné prípravy každého pretekára môže v sekunde pokaziť blb pobehujúci v tesnej blízkosti pri cyklistoch bojujúcich o veľa. Froomovi konkrétny fanúšik nie tenkej obchádzateľnej postavy jednoducho zavadzal. Neuvalil mu priamu päsť, pretože z ľavej strany dostal ľavou rukou. Podľa názorov ľudí na internete najmä v bulvárnych článkoch by mnohí fanúšikovi dali ešte niekoľko násobne silnejšiu nakladačku. Za drzosť, aj ohrozenie bezpečnosti na trati. Jeden spadnutý jazdec, či kolízia zasiahne aj ďalších a hromadná nehoda s fatálnymi škodami je na svete.


foto: oficiálne zábery Tour de France

Chris Froome dal päsť drzému fanúšikovi na trati a zaslúžene!
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Superstar Emma a Štepán
Emma, Štepán aj Pavol zo Superstar nie sú úplní amatéri

Sila sa prebúdza Epizóda 7
Slovenský trailer na Hviezdne vojny 7, v kinách už 17. decembra

Senec poklop kanála
Pri Senci sa vedľa cesty prepadnete pod zem. Kto vás nájde?

Zavrieť