ZN.SK
Malé prasiatka stolová hra

Stolová hra Tri malé prasiatka takmer ako detská rozprávka

Tri prasiatka sú jedny z najznámejších rozprávkových postavičiek. Poučná a krátka rozprávka má niekoľko podôb, no základ je ten istý.

Tri prasiatka sú jedny z najznámejších rozprávkových postavičiek. Poučná a krátka rozprávka má niekoľko podôb, no základ je ten istý. Prasiatka sa pred zlým vlkom ukryjú vo svojich domčekoch, no vlkovi nakoniec odolá len jediný, ten z tehál. Použiť motív známej rozprávky v stolovej hre je myšlienka, ktorá nemôže priniesť nič zlé.

Malé prasiatka stolová hra

Najmä ak sa pri výrobe hry použije kreativita. Tri malé prasiatka je hra, ktorá je prekvapivo určená len jedinému hráčovi, ktorý sa tak zvládne hrať sám so sebou a keďže ide o klasickú stolovú hru, nepotrebujete k nej nič viac.

Tri prasiatka, jeden vlk, hracia plocha a tri domčeky

Celé zloženie hlavnej hry sa skladá z hracej plochy, troch domčekov a postavičiek. Vlk aj prasiatka sú vyhotovené z gumeného materiálu, ktorý sa vkladá do otvorov v hracej ploche. Súčasťou sú tri domčeky, avšak tie majú k sebe pripojené aj susedné plochy. V konečnom dôsledku tak má jeden domček políčka v tvare L, iné sú ideálne do rohu, či políčka v tvare I. Všetky tri je možné vložiť na hraciu plochu tak, že nimi môžete v domčeku ukryť jedno z prasiatok. A to je úlohou hry, vždy nájsť spôsob, ako domčeky postaviť a zároveň prasiatka ukryť pred vlkom. Aj keď je hra určená pre deti, nakoniec azda nie je nijakou hanbou priznať, že dokáže pobaviť a zabaviť aj dospelého človeka, či partiu.

Logické premýšľanie na plné obrátky

Ide o jednu z tých zaujímavých hier, pri ktorých sa hráč nepotrebuje súperiť voči iným. Vystačí si sám a okrem toho dostane zabrať jeho logické premýšľanie. Dnešné deti už však nemajú veľa trápenia s tým, ako ktoré dieliky umiestniť. K hre je hrací plán s návrhmi rozmiestnenia prasiatok a vlkov. Keďže ide o postupné zvyšovanie náročnosti hry, hráč má prehľad o tom, ako komplikovanú hru práve hrá. Riešenie je vždy na opačnej strane zadania. Hra sa pritom nedá hrať podvedome, či bez premýšľania. Vyžaduje si zapojiť odhad, malú mieru matematiky a geometrie. Alebo len logiky.
Potešujúce je, že v balíčku s celou hrou nájdete aj knižku s príbehom o troch malých prasiatkach. V nej bez textu, len s pomocou ilustrácií v štýle komixu, môže zalistovať dieťa alebo aj starší hráč a vyrozprávať v prípade potreby príbeh po svojom. Vlk v tejto rozprávke však skončí trochu inak, ako sme zvyknutí s kotlom pod komínom.

Zábavné, rýchle a milé

Postavičky sú naozaj milé na pohľad aj ohmatanie. Hra sa dá veľmi rýchlo rozložiť a ihneď je pripravená. Hrať sa dá aj bez skrývania prasiatok, hoci aj bez vlka. Hrací plán napovie a riešenia odhalia, že ste správnu kombináciu uhádli správne. Hra je v pevnej kartónovej škatuli a nepotrebuje pritom ani žiaden zásadný návod. Už pri rozložení jednotlivých dielikov je totiž jasné, že ide o jednoduchú zábavku, no schopnú zabaviť a potešiť pokojne aj dospelého človeka.

Na trh dodáva: Mindok
Určenie: deti od 4 rokov a pokojne až po dôchodcov
Počet hráčov: Vystačí si jediný hráč sám so sebou.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu