ZN.SK
lyžiar bežkár

Cestujte po Slovensku: Kam v zime na bežky?

Bežkovanie si zamiluje každý. Veď akoby aj nie, nádherné výhľady na okolie, panenská príroda, posvätné ticho – to všetko vás bude na bežkách sprevádzať. Tento zimný šport…

Bežkovanie si zamiluje každý. Veď akoby aj nie, nádherné výhľady na okolie, panenská príroda, posvätné ticho – to všetko vás bude na bežkách sprevádzať. Tento zimný šport je nielen skvelý pre vaše zdravie a kondičku, ale oblaží aj vašu dušu a pomôže vám zrelaxovať, zbaviť sa stresu a nachvíľu sa stratiť v prítomnosti. Našťastie, na bežky vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Aj Slovensko vám ponúka nádherné miesta, ktorá si užijete. Kam by ste sa teda mali vybrať?

lyžiar bežkár

Vysoké Tatry dokonalé nielen na bežkovanie

Vysoké Tatry sú pýchou Slovenska. Poskytujú útočisko mnohým turistom a športovcom v letnom aj zimnom období. Preto vôbec nie je prekvapením, že sa v nich nachádzajú aj bežecké trasy. Môžete si prejsť najdlhšiu trasu v Tatranskej Lomnici, ktorá má 25 kilometrov alebo stopu dlhú 18 kilometrov, ktorú nájdete pri Starom Smokovci. Dokonalé dobrodružstvo na bežkách zažijete aj na Štrbskom Plese.

Na bežky do Nízkych Tatier

Nízke Tatry a Kremnické vrchy sa jednoznačne oplatí navštíviť. Medzi obľúbené bežecké areály patrí Aréna Skalka, ktorá ponúka trasu pre začiatočníkov aj pokročilých. Na známom vrchu Chopok zas nájdete trať Biela púť, ktorá vám na svojich 30 kilometroch ukáže krásy okolitej prírody. Bežkári si prídu na svoje aj v Štiavnických vrchoch, kde na nich čaká okruh medzi zjazdovkou Salamandra Resort a Červenou studňou. Pokiaľ sa na bežky chystáte aj so svojimi ratolesťami, môžete si prejsť trasu Hornohodrušský jarok, ktorá má minimálne prevýšenie.

Slovenský raj plný bielych stôp

Aj Slovenský raj ponúka hneď niekoľko tratí pre vášnivých bežkárov uprostred malebnej krajiny. Populárny je Areál bežeckého lyžovania Dobšinská ľadová jaskyňa, kde sa nachádzajú až 4 trate rôznych dĺžok. Trate sú v skvelom stave, pretože sú strojovo upravované. Vybrať sa môžete aj do Areálu Mlynky, ktorý je známy pre svojich 6 okruhov, do areálu Grajná alebo na trať, ktorá vedie z Telgártu na Šumiac.

Vezmite bežky a vyrazte s rodinou alebo priateľmi spoznávať krásy rodnej zeme. Prežite spolu chvíle zábavy, získajte nové zážitky, utužujte vzťahy a doprajte si poriadnu dávku psychohygieny. Pretože presne na to je bežkovanie ako stvorené.

Zdroj obrázka: michelangeloop / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu