ZN.SK
Gastronómia, fľaše vína, kvalitné víno

Búrlivé víno pokračuje aj v roku 2016 s novinkami

Seriál Búrlivé víno, ktorý televízia Markíza nazvala rodinným seriálom, hoci svojho času šlo o komediálny žáner, seriál z nemocničného prostredia, alebo šlo o seriál z mafiánskeho prostredia, má stále žáner telenovely.

Seriál Búrlivé víno, ktorý televízia Markíza nazvala rodinným seriálom, hoci svojho času šlo o komediálny žáner, seriál z nemocničného prostredia, alebo šlo o seriál z mafiánskeho prostredia, má stále žáner telenovely. Čoraz viac sa však opäť bude profilovať na akčnejší žáner. Hoci televízna upútavka tvrdí, že ide o náš najobľúbenejší seriál, nie je to pravda. Nekončiaca sága príbehov rodiny Dolinských v sebe zakomponovala viacero nereálnych zvratov, absolútne obraty charakterov postáv, ukryla množstvo zaplatenej reklamy, dokonca pred viac ako rokom ponúkla hereckú rolu pre výhercu v súťaži, z čoho bolo z organizačných dôvodov nakoniec len asi 5 slov pre výherkyňu, každý by pritom čakal viac.

Prvá cena tak mala menšiu hodnotu ako druhá, či tretia. Búrlivé víno je však aj o veľkej príležitosti pre slovenských hercov. Seriál zapojil naozaj mnohých a z niektorých spravil nezabudnuteľných zločincov a negatívne postavy. Záhadne sa z neho vytratilo niekoľko postáv, ba dokonca aj pes Julinka, okolo ktorého sa kedysi točil dej a hoci zmizol bez stopy, nikto ho ani nespomína. Živé zviera je vždy komplikáciou. Drsné ukážky ďalších dielov napovedajú niekoľko možných zvratov. Až priveľmi jednoduchých a prehnane predvídateľných.

Búrlivé víno 2016

Medializovaný odchod Nely Pociskovej zo seriálu predpovedal, že sa bude musieť zo seriálu vytratiť. Na to však potrebuje, aby ju niečo zabilo. Ostatne v Búrlivom víne sa neustále niekto ocital v nemocnici vymaľovaný a obviazaný. Zranený tak bol vlastne už každý jeden okrem niektorých detí. Na nemocničnej posteli neležala ešte Zdena Studenková, alebo Táňa Radeva. Nela však nezomrie. Ak by si rozmyslela svoje pôsobenie v seriály, bude lepšie ak odíde. Lenže neodíde bez postavy mladého Roznera. Preto z deja zrejme odíde aj Rozner s adoptovaným synom s ktorým zaobchádzajú nereálne mäkučko.

S tým bude spojený aj odchod Roznera z postu riaditeľa nemocnice, čím sa určite skomplikuje situácia v nemocnici a situácia celého seriálu. Veď o to ide. O nemocnicu nastanú nové ťahanice. Možno tie budú v seriály uhrané ako dôvody odchodu kľúčových postáv seriálu z jeho deja. Potom nech však seriál vymení aj zvučky a úvodné titulky. Nina Dolinská sa však nepochybne ešte v niekoľkých dieloch objaví, odchod predsa musí vysvetliť.

Čo ďalšie sa udeje v seriáli?

Starého Dolinského ešte minimálne raz trafí šľak. V každej sérii sa to podarilo, takže táto nemôže byť výnimkou. Vavro, záhadná postava verného sluhu, v posledných dieloch skôr trosky s amnéziou, zapletie celý dej práve tým, že si spomenie na všetko, čo sa dialo pred tým. Záhadne sa vytratia všetky skľučujúce a kŕčovité stavy, ktorými trpel. Spomenie si na udalosti a zákernosti Kramera a všetko to, čo bol nútený robiť. Bude teda vydierať Kramera a možno si spomenie na to, že mu pomáhala kedysi Milica a azda jej pomôže v aj jej osobnej pomste voči Kramerovi.

Peter sa dozvie pravdu o nehode Jurkových rodičov, krpca, ktorého vychováva Nina Dolinská a Martin Rozner (Nela Pocisková a Juraj Loj). V ukážke zazneli aj náznaky zopakovania si manželského sľubu Evy Roznerovej a Petra Roznera. Má medzi nimi opäť zahorieť láska a keďže sa chystá aj viacero akčných zvratov, treba to vykompenzovať aj láskou. Stará Roznerová navrhne svadbu aj starému Zolimu od Dolinských, čo už mnohí čakali ďaleko skôr. Vrátiť sa má postava milionára Zachara vychovávaného v zahraničí, ktorá bola zvláštna, až miestami trápna, ako ju označili dokonca samotné babičky, diváčky. Rozner má mať problémy a požiada o pomoc jedinú osobu, ktorá mu pomôcť môže. Prekvapivo mu pomôcť neodmietne. Osloví svojho brata, ktorého stvárňuje ležérny pesimista Tomáš Maštalír. Čiže stále bohatý scenár. Zloduchom číslo jeden bude možno Vavro, Kramer sa začne oveľa viac báť. Dorota čaká dieťa a tehotnou bude aj Kramerová, momentálne partnerka Slava Dolinského (Marek Majeský).

Nové postavy

Do seriálu majú byť zakomponované aj nové postavy. Herci Petra Vajdová a Roman Luknár. Obaja už majú za sebou bohaté seriálové skúsenosti, no v Búrlivom víne si nezahral ani jeden. Vajdová si zahrala v Chlapci neplačú a Luknár si zahral aj v Kukučke, aj v labilnom Paneláku známu postavu Dudka.

Pripravila Renáta

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu