ZN.SK
Arpi Alto, arménska speváčka

Arpi Alto má unikátny hlas. Internet ju má za dcéru Julie Roberts

Na internete sa šíri úchvatné video so spevom údajnej dcéry hollywoodskej hviezdy Julie Roberts. Volá sa Arpi Alto a nie je herečkinou dcérou

Na internete sa šíri úchvatné video so spevom údajnej dcéry hollywoodskej hviezdy Julie Roberts. Úžasne čistý vokálový spev mladého dievčaťa znie fascinujúco. Jej meno Arpi Alto akoby si ani niektoré miesta nevšímali, pretože viac portálov a Facebook stránok ju uvádza ako jej dcéru. Naozaj pripomína herečku v časoch jej mladosti.

Arpi Alto, arménska speváčka

Nos, široké ústa a takmer rovnaký úsmev, dlhé vlastné kučery a prirodzená krása. To majú možno spoločné, no v skutočnom živote majú spoločné iba ak umelecké predpoklady a pohlavie.  Oddeľuje ich totiž medzi sebou zhruba polovica zemegule. Nejde o dcéru Julie Roberts, ale o arménsku speváčku s neuveriteľným hlasom.

Arpi Alto napriek identický úsmev s Juliou, nie je jej dcérou

Arpi Alto, občianskym menom Arpine Miqaeli Ter-Petrosyan, je hudobníčka a hudobná producentka z Arménska, priamo z Yerevanu. Pýši sa nezvyčajným hlasovým rozsahom od altu po soprán. Internet ju zvykol nazývať dcérou Julie Roberts, čo je však len zdieľané a uvádzané bez toho, aby si pisateľ vôbec urobil tú námahu a uvádzal fakty pravdivé. Arpi Alto to však možno len pomohlo k zviditeľneniu, hoci viac za viditeľnosť môže jej unikátny hlas a čistý spev.

Niekoľko ukážok spevu arménskej speváčky:

 

Pripomína bolesť, ktorú v Arménsku cítia už viac ako storočie

Žije priamo v Arménsku. Nedávny vojnový konflikt proti Azerbajdžanu sa prejavil aj na jej sociálnej sieti, kedy sa zapojila do výzvy zastavenia tohto konfliktu. Arménsko má mnoho historických krás, výnimočných zaujímavostí a talentov. Najmä sa akosi zabúda, že história Arménska má niekoľko tisícročí. Invázia seldžuckých Turkov zobrala Arménsku veľkú časť územia, ba dokonca postupne obsadili aj širšie okolie arménskej posvätnej hory Ararat, ich národného symbolu. Dnes ju nenájdete na mape Arménska, ale na mape Turecka. Nie je správne protestovať, alebo o tom hovoriť nahlas, inak sa bude „Turecko hnevať“.

Nie len takéto fakty poznačujú arménsku spoločnosť a pokoj v krajine. Na jednom z Facebook príspevkov uvádza pieseň zloženú v záujme naliehať viac na politiku, aby zabránila druhej genocíde. Naráža pritom na smutne známe historické udalosti genocídy páchanej na arménskom ľude Tureckom, no ani o nej sa príliš nesmie hovoriť, v opačnom prípade sa Turecko môže nahnevať. Vyvražďovanie 1,5 milióna arménskych obyvateľov Turkami pritom prebiehalo len pred 100 rokmi a Arménsko nezabúda. Na šťastie ani wikipedia nie. Ťažko predstaviteľné ale pochopiteľné, prečo sa účasť Turecka v aktuálnom konflikte tak smutne dotýka Arménov.

Odkazy:

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu