ZN.SK
Aleja gwiazd, chodník slávy v Krakowe

Aleja Gwiazd: Hviezdna alej v Krakowe, chodník slávy hudby aj filmu

Podobné miesta, ako sú slávne hviezdy filmových hviezd na chodníku v Hollywoode, sú známe aj inde vo svete. Aj na Slovensku máme hneď dve významné lokality, ktoré možno nazvať ako chodník slávy, alebo most osobností.

Podobné miesta, ako sú slávne hviezdy filmových hviezd na chodníku v Hollywoode, sú známe aj inde vo svete. Aj na Slovensku máme hneď dve významné lokality, ktoré možno nazvať ako chodník slávy, alebo most osobností. Krakow, nie tak vzdialené mesto, významné históriou, kedysi dokonca patriace do Veľkej Moravy, má jedno také miesto dostupné na pomerne dobre dostupnom mieste. Priamo pod hradom Wawel pri brehu Visly na ceste Bulwarz Czerwieński. Chodník je tu tiež známy ako Aleja Gwiazd.

Aleja gwiazd, chodník slávy v Krakowe

Slávne mená zo sveta hudby aj filmu

Aj v Poľsku od roku 2008 používajú vzhľad hviezdy. Má však iný dizajn a hviezdy sú to pozývané v rámci filmových podujatí. Odtláčajú tu svoje ruky. Delia sa na dve časti. Svet hudobný a svet filmový. Všetci sa pritom spájajú s funkciou hosťa v rámci miestneho Medzinárodného festivalu Off Plus Camera. Z hudobného sveta je to Celine Dion, či poľská hviezda Krzysztof Krawczyk.

Aleja gwiazd, chodník slávy v Krakowe

Zo sveta filmu hlavne mená ako Tim Roth, Luc Besson, Stellan Skarsgård, Benedict Cumberbatch, Roman Ponalski, aj na Slovensku známa Agnieszka Holland a ďalší. Každé meno má uvedený aj rok, čím je jasné, ktoré mená pribudli od vašej poslednej návštevy.

Krakow

Krakow má mnoho zaujímavých miest. Práve v blízkosti chodníka slávy, respektíve Aleje Gwiazd, sa nachádza miestny hrad Wawel s niekoľkými múzeami a zbierkami. Neďaleko je aj historické centrum. Za pozornosť stoja krakowské kostoly, ktoré sú naozaj krásne. Na Hlavnom námestí Mariánsky kostol je povinnou zastávkou s trhoviskom rovnako tak. Za pozornosť však nakoniec stojí celý Krakow, mnoho miest, kaviarní,  obchodíkov a všetkého, čo je bežne dostupné v každom poriadnom meste. Chodník slávy je len drobnosť, no ako atrakcia, ktorú si možno naplánovať nezaškodí. Môže yť totiž len súčasťou vášho bohatšieho spoznávania širokého okolia.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu