ZN.SK
Vzdelávanie a doktoranti

8 múdrych celebrít o ktorých ste možno nevedeli že sú PhD

8 známych osobností o ktorých ste možno ani len netušili, že majú v hlave viac než len žiar reflektorov a sú držiteľmi titulov PhD.

Zľavy na wellness pobyty

Vidíme ich tváre, alebo počujeme ich hlasy, zaškatuľkovali sme si ich ako verejne známe osobnosti, no len málokto siahne v ich spoznávaní hlbšie. Dozvedeli by sme sa aj prekvapivé informácie o tom, koľké známe celebrity majú doktorský titul. Takzvaný veľký doktorát PhD majú napríklad tieto známe osobnosti:

Vzdelávanie a doktoranti

1. Bill Cosby ako vzdelávacia mašina

Bill Cosby sa síce viac ako svojimi šou dnes preslávil škandálmi s obťažovaním a znásilňovaním žien. Viaceré jeho chúťky radšej ani nespomínajú, pretože médiá spravia peklo nejednej žene ešte niekoľkonásobne pre zvýšený záujem bulváru. Netreba však zabudnúť, že nie je žiadny hlupák. Po stiahnutí tváre z obrazovky sa naplno pustil do vzdelávania a tiež písania vzdelávacích kníh. Jeho doktorát zo vzdelávania nie je jediný. Má ich hneď niekoľko.

2. Dexter Holland je doktor molekulárnej biológie

Frontman známej skupiny The Offspring má doktorát z molekulárnej biológie z Univerzity zo Severnej Kalifornie. V súčasnosti sa podieľa aj na výskume HIV.

3. Greg Griffin je zoológ

Spevák skupiny Bad Religion menom Gregory Walter Griffin je doktorom zoológie. Titul získal na Cornellovej univerzite v Kalifornii. Odborníkom je v oblasti geológie, evolučnej biológie aj antropológie.

4. Mayim Bialik sa venuje nervom

Mayim Bialik, herečka z Big Bang Theory stvárňujúca úlohu doktorky Amy Farrah Fowlerovej, je v skutočnosti ešte múdrejšia ako v seriály. Má doktorant z odboru neuroveda, zaoberá sa výskumu Prader-Williho syndrómu, nervovej sústavy, no talent má aj na hebrejčinu.

5. Ken Jeong zo Štvorice po opici ako lekár

Ken Jeong je známy úlohou Chowa v sérii Vo štvorici po opici, ale aj z mnohých iných filmov a komédií. Titul z medicíny má od roku 1995, no keď vďaka svojej žene pričuchol k herectvu, napriek niekoľko ročnej praxe ako lekár presedlal na oveľa zábavnejšie zamestnanie.

6. Shaquille O’Neal ako učiteľ

Profesionálny basketbalový hráč Shaquille O’Neal sa preslávil ako NBA šampión. PhD titul získal na Barryho univerzite na Floride zo vzdelávania. Ako jeden z mála sa nespolieha na basketbalovú kariéru po celý život a keď šport zavesí na klinec, plánuje ešte dokončiť právo.

7. Robocop Peter Weller ako renesančný historik

Pri pohľade na pôvodného Robocopa by len málokto pomyslel na to, že herec Peter Weller je v skutočnosti historik na talianske renesančné umenie. Od augusta minulého roka sa píši doktorátom z Kalifornskej univerzity v Los Angeles.

8. Bryan May z Queen ako astrofyzik

Brian May, famózny gitarista a azda najväčšia hviezda skupiny Queen po Freddiem Mercurym, je výnimočný nie len pre ovládanie svojej gitary. Jeho doktorát z astrofyziky získal v roku 2007 na University of London’s Hampton School.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu