ZN.SK
Bolesti zubov

V Británii menej dostupná zubná starostlivosť, ľudia trhajú zuby doma

V Británií majú menej dostupných zubárov a termíny. To spôsobilo, že ľudia musia hľadať iné riešenia pre svoje zuby a trhajú ich aj doma…

Vo Veľkej Británii mali nedostatok zubárov už pred pandémiou. No až počas pandémie sa prejavili nedostatky v tomto odvetví zdravotnej starostlivosti viac. Na jednej strane cena takejto starostlivosti je pomerne vysoká. Na strane druhej, nedostupnosť, zvýšené opatrenia a zníženie dostupnosti voľných zubárov a termínov spôsobilo, že ľudia musia hľadať alternatívne riešenia pre svoje zuby. Bolesti zubov niektorých dokonca vo zvýšene miere prinútili vykonávať trhanie zubov doma.

Bolesti zubov - boľavé zuby doma

Svojpomocná zubárčina je v mnohom riziko

Dospelý človek má v ústach bežne 32 zubov. Niektorí majú zuby v inom počte z rôznych dôvodov. Napriek tomu, že pchať do úst nezubárske nástroje a ošetrovať chrup v domácich podmienkach je pri dospelom chrupe zlý nápad, zúfalstvo ľudí doženie aj k ráznym činom. Medializované správy a ľudia, ktorí svojim spôsobom upozorňujú na nedostatky v zdravotníctve, uvádzajú svoje prípady. Niekoľko pohárikov alkoholu na povzbudenie, drôt, kliešte, kombinačky, alebo iné nástroje a k boľavým zubom pristupujú razantne.

V reálnom a bežnom stave pritom boľavý zub nie je dôvodom na vyvŕtanie. Skôr na nákladné ošetrovanie, pri ktorom síce zubár zarobí aj trojcifernú sumu, reálne však pacient prichádza o celý zub, ktorý nikdy nedorastie. Na vyvŕtanom preliečenom je možné postaviť výplň a korunku. Nahradiť celý vytrhnutý zub je možné len zubnou protézou, alebo mimoriadne nákladnými šrobovacími zubami. Zúfalstvo a bolesť však trhanie zubov doma v Británií zrejme zažíva boom.

10 dôvodov, prečo si netrhať zuby doma

  1. Riziko zanesenia infekcie
  2. Použité nástroje môžu viac zničiť, ako pomôcť
  3. Pokus nemusí byť úspešný a prinesie skôr devastáciu
  4. Kliešte či kombinačky hravo poškodia vedľajšie zuby
  5. Ste si istí, že konkrétny boľavý zub je naozaj ten boľavý?
  6. Trhanie nie je vŕtanie a preliečenie. Trhanie je štrbavosť, ktorej odstránenie je finančne nákladné
  7. Problémy s poisťovňou
  8. Čo pohľad skutočného zubára, keď sa pozrie do vašich úst?
  9. Aj frajerina má svoje hranice
  10. K strate zubu môže prísť v čase nie celkom jasnej mysle
Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu