ZN.SK
Turci, Banská Štiavnica

Turci a historické bojové umenia už 19. 9. v Štiavnici

V sobotu 19. septembra sa v Banskej Štiavnici uskutoční ďalší ročník podujatia Turci idú. Aj v tomto roku na akciu zavítajú viaceré skupiny historického…

V sobotu 19. septembra sa v Banskej Štiavnici uskutoční ďalší ročník podujatia Turci idú. Aj v tomto roku na akciu zavítajú viaceré skupiny historického šermu a otvoria tak jeseň v tomto turisticky príťažlivom regióne.

Turci, Banská Štiavnica

Samotné podujatie začne pri miestnej kalvárii približne o 10.00 hod. otvorením malého jarmoku, ku ktorému sa od 12.00 hod. pridajú vystúpenia skupín historického šermu (vystúpia Tovarišstvo starých bojových umení, Bojník, Corvus Arma, Fringia, Morová Rana, Sarus a Ctibor). Pre deti i dospelých je pripravený orientálny kúzelník, hry v historickom duchu, spoznávanie starých zbraní či iné prekvapenia. O 17.00 vyvrcholí program príbehom, ktorý špeciálne pre toto podujatie napísal Juraj Červenák a v ktorom sa predstaví viac ako 50 šermiarov.

Po skončení programu je pre návštevníkov pripravená bezplatná prehliadka mesta s témou Vplyv tureckej expanzie na architektúru mesta (začiatok o 19:00 hod. na Námestí sv. Trojice) a po jej skončení až do 22:00 hod. nočná prehliadka Nového zámku, v ktorom sa nachádza expozícia protitureckých bojov na Slovensku (v cene bežného vstupného).

Oficiálne stránky mesta www.banskastiavnica.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu