Turci a historické bojové umenia už 19. 9. v Štiavnici

Turci a historické bojové umenia už 19. 9. v Štiavnici

V sobotu 19. septembra sa v Banskej Štiavnici uskutoční ďalší ročník podujatia Turci idú. Aj v tomto roku na akciu zavítajú viaceré skupiny historického šermu a otvoria tak jeseň v tomto turisticky príťažlivom regióne.

Turci, Banská Štiavnica

Samotné podujatie začne pri miestnej kalvárii približne o 10.00 hod. otvorením malého jarmoku, ku ktorému sa od 12.00 hod. pridajú vystúpenia skupín historického šermu (vystúpia Tovarišstvo starých bojových umení, Bojník, Corvus Arma, Fringia, Morová Rana, Sarus a Ctibor). Pre deti i dospelých je pripravený orientálny kúzelník, hry v historickom duchu, spoznávanie starých zbraní či iné prekvapenia. O 17.00 vyvrcholí program príbehom, ktorý špeciálne pre toto podujatie napísal Juraj Červenák a v ktorom sa predstaví viac ako 50 šermiarov.

Po skončení programu je pre návštevníkov pripravená bezplatná prehliadka mesta s témou Vplyv tureckej expanzie na architektúru mesta (začiatok o 19:00 hod. na Námestí sv. Trojice) a po jej skončení až do 22:00 hod. nočná prehliadka Nového zámku, v ktorom sa nachádza expozícia protitureckých bojov na Slovensku (v cene bežného vstupného).

Oficiálne stránky mesta www.banskastiavnica.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.