ZN.SK
Kozmetika a pleť

Kozmetika: Ako sa počas jesene starať o pleť a vlasy?

Leto sa pomaly, ale neúprosne chýli k svojmu záveru a dá sa očakávať, že chladnejšie dni budú postupom času len pribúdať. Príchod jesenného počasia, ktoré býva ešte v septembri vskutku vľúdne…

Leto sa pomaly, ale neúprosne chýli k svojmu záveru a dá sa očakávať, že chladnejšie dni budú postupom času len pribúdať. Príchod jesenného počasia, ktoré býva ešte v septembri vskutku vľúdne, no potom dokáže „zmeniť kurz“, je výzvou aj pri starostlivosti o telo. Konkrétne najviac dostáva zabrať pleť a vlasy. Nie je to prekvapujúce, veď práve naša pleť a naše vlasy sú najčastejšie v kontakte s vonkajším prostredím i s nástrahami počasia. Ako sa teda o ne starať?

Kozmetika a pleť

Pleťové mlieka a emulzie

Starostlivosť o pleť má dve roviny. Prvá je starostlivosť v bežnej, celoročnej rovine ako napríklad denné alebo nočné krémy či „anti-age“ prípravky. A potom sú tu špecifické prípravky ako Nivea pleťové mlieka či emulzie, ktoré pleť chránia a vyživujú voči externým vplyvom. Pleť totiž netrpí len na jeseň. Je namáhaná aj počas leta neustálym pôsobením slnka či smogu, pričom opačný extrém nastáva v zime pri nedostatku slnečných lúčov. Takže odporúčame, aby ste starostlivosti o pleť venovali počas sychravej jesene výraznú pozornosť aj prostredníctvom rôznych krémov či mliek.

Aj prípravky na vlasy

Podobné konštatovanie ako o pleti platí aj pre starostlivosť o vlasy. Tie sú najmä v prípade žien a ich dlhších vlasov veľmi namáhané aj vplyvmi počasia ako silný vietor či slnečné žiarenie. Na jeseň vlasom veľmi nepomáha ani zhoršená nálada vplyvom vrtochov počasia či nedostatok slnka. V rámci prípravkov na vlasy odporúčame počas jesene i celého roka rôzne špeciálne šampóny či kondicionéry, ktorá dodajú vlasom patričnú výživu.

Je to individuálne

Na otázku, ako sa starať o vlasy a pleť, nie je univerzálna odpoveď, skôr ide o rôzne odporúčania. Budeme radi, ak niektoré z našich využijete. V konečnom dôsledku to však závisí od vašich osobných preferencií a od toho, aké prípravky využijete.

Zdroj obrázka: popcorner / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu