Spoločenské hry môžu rozvíjať taktické či strategické myslenie

Spoločenské hry môžu rozvíjať taktické či strategické myslenie

Spoločenské hry vždy predstavovali skvelý zdroj zábavy či už pre deti, pre dospelých alebo pre celú rodinu. Okrem zábavy však môžu ponúkať aj ďalší rozmer. Okrem vyslovene zábavných hier, založených často najmä na šťastí (Človeče nehnevaj sa!) alebo hier, kde rozhoduje momentálna dispozícia (stolný futbal) poznáme množstvo spoločenských hier, kde je kľúčová stratégia a dobrá taktika. A to sa týka ako spoločenských hier určených primárne pre deti, no aj tých, ktoré hrajú skôr dospelí.

Monopoly

Bez taktiky žiadna šanca na úspech

Zachytili ste hru Osadníci z Katanu, ktorá prišla na trh začiatkom 21. storočia? Je príkladom, ako dokážu spoločenské hry formovať strategické či taktické myslenie u detí i dospelých hráčov. Táto hra bola a stále je mimoriadne zaujímavá tým, že ju môžu hrať prakticky všetky vekové kategórie. Od detí v pokročilejšom školskom veku po dospelých. V rámci tejto hry si hráči budujú mestá či dediny a ak chcú uspieť, musia si navzájom vymieňať jednotlivé suroviny. A ak nemajú vopred danú taktiku, nemajú šancu na úspech. Spoločenské hry v podstate už v detskom veku pripravujú deti na to, čo ich čaká v neskoršom živote.

Stratégiou k víťazstvu

Na trhu sú aj ďalšie spoločenské hry, kde rozhoduje práve dobrá stratégia. Môžeme medzi ne pokojne zaradiť aj obľúbené Monopoly, kde tiež vedie k úspechu stratégia a taktika. Možno sa na tom budete smiať, že veď čo sa majú malé deti priučiť k nejakej taktike. Na druhej strane, život nás všetkých je v podstate od narodenia určitou taktikou a stratégiou. A spoločenské hry vedia dodať naozaj dobré základy.

Na rastúcej vlne

A aj z tohto dôvodu sú spoločenské hry čoraz populárnejšie. Pre dospelých predstavujú skvelú voľnočasovú aktivitu na párty či na chaty. Pre deti sú zase dobrou príležitosťou, ako si zmerať sily a možno si aj vyskúšať svoje strategické a taktické myslenie. Popularita hier je tak rozhodne na rastúcej vlne.

Zdroj obrázka: travelyspirit / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.