Kolobežky sčasti súčasnosťou a určite budúcnosťou mestských transferov

Kolobežky sčasti súčasnosťou a určite budúcnosťou mestských transferov

Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko percent zo svojho času či života ste strávili presunmi do práce či z práce? Mestské transfery zaberú v určitých mestách, ktoré sú charakteristické dopravnými zápchami, dlhé minúty a hodiny času, ktorý sa dá stráviť užitočnejšie. Riešením môžu byť kolobežky.

kolobežka

Na Slovensku sú najmä vo väčších mestách sčasti súčasnosťou mestských transferov a všetko hovorí o tom, že sú určite aj budúcnosťou. Poskytujú totiž veľa benefitov z pohľadu človeka, mesta i ekológie.

Rýchly a lacný presun

Moderná kolobežka má oproti iným spôsobom mestských transferov veľa výhod. Keď sa na to detailnejšie pozrieme, tak autá sú síce rýchle a poskytujú súkromie, no nevyhnú sa dopravným zápcham. A rovnako zanechávajú ekologickú záťaž. Hromadná doprava je ekologickejšia, no tiež nie každému vyhovuje, pričom oproti autu neposkytuje súkromie. A potom tu máme bicykle a kolobežky. Spoločným menovateľom je to, že sú to individuálne dopravné prostriedky, sú lacné, rýchle a vo veľkej miere nezávislé od dopravných zápch.

Kolobežku zvládne každý

Aj keď sa hovorí, že bicyklovať sa nezabúda, napriek tomu nie každý si trúfa presúvať sa na bicykli napríklad po rušných bratislavských cestách. Kolobežky dosahujú rádovo nižšie rýchlosti, a dá sa nimi presúvať aj po chodníku. A na kolobežke sa zvládne voziť naozaj každý. Či už hovoríme o klasických kolobežkách, na ktorých stojíte, alebo skladacích, či takých, na ktoré si viete aj sadnúť. A ak sa vám nechce neustále odrážať nohami, tak čoraz populárnejšie sú kolobežky s elektrickým pohonom, ktoré pracujú za vás. Vy sa len veziete a regulujete rýchlosť.

Toto je riešenie

Riešením pre budúcnosť sú práve ekologickejšie spôsoby dopravy a prepravy. Čiže nie autá, ale sčasti MHD, a najmä bicykle či kolobežky. Vďaka nim sa môžete zbaviť strácania času v dopravných zápchach a zároveň môžete urobiť niečo dobré a užitočné pre životné prostredie na Zemi.

Zdroj obrázka: FXQuadro / Shutterstock.com

 

Mohlo by zaujímať tiež:
Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.