V bratislavskej MHD si cez USB port nabijete mobil - Zaujímavosti ZN.sk

V bratislavskej MHD si cez USB port nabijete mobil

Bratislavský dopravný podnik, čiže bratislavská MHD, zakúpila niekoľko desiatok nových autobusov. Sú na nerozoznanie od už používaných autobusov SOR, avšak s rozdielom niekoľkých menších, skôr vizuálnych zmien. Postupným nahradením starších sa bratislavská doprava stáva čoraz viac pohodlnejšou a hladšou. Nebyť početných upchatých ciest a agresívnych revízorov, alebo aspoň tých, ktorí sa dokážu slušne správať aj bez udania dôvodu, dala by sa hodnotiť za zlepšujúcu sa. Zlepšujúcu určite v smere priblíženia sa cestujúcim modernej doby.

Nabíjanie v nových autobusoch cez USB port

Vychytávka, ktorá môže naozaj potešiť ľudí, ktorí sa ponáhľajú a doma nestihli nabiť telefón, spočíva v inštalácii nabíjacích USB panelov. Ak už prišli s týmto nápadom, nejde o jeden ale hneď dva porty. Nabíjací USB panel je pritom v nových autobusoch inštalovaný hneď niekoľko krát. Postačí mať pri sebe nabíjačku s USB portom a nabíjate.

Autobusy v Bratislave majú USB port pre nabíjanie

Vybitý telefón v ktorom je SMS lístok vie byť pohroma. Takýmto spôsobom sa však vie cestujúci zachrániť, najmä ak sú niektorí revízori naozaj takí, akí sú. Nakoniec výhovorkami, ktorými sú zaplavení, by vedeli niektorí zaplniť jednu zábavnú knižku. Vďaka USB portu a nabíjačke bude možné odlíšiť výhovorku od reálnom zlyhaní batérie. Zostáva už len nosiť nabíjačku a mať šťastie práve na niektorých z nových autobusov.

Ďalšie novinky v autobusoch:

Autobusy SOR NB 12 City majú na pohľad iné označovače lístkov, modernejšie. Zmenené sú aj tlačidlá a na pohľad čistejšie čalúnenie je jasným znakom toho, že sedíte v novšom autobuse. Autobusy sú vybavené televíznymi obrazovkami so zobrazovaním staníc a ďalších informácií. ide o nízkopodlažné bezbariérové stroje. V prevádzke sú od 18. septembra 2017.

Konšpirácie zatiaľ nepočuť

Vždy ak sa vo svete objavilo niečo podobné, objavili sa „odborníci“ špecialisti tvrdiaci, že takto podnik vyťahuje dáta ľuďom z mobilu. Pochybnosti o fungovaní týchto zariadení sú pomerne bežné. Port, ktorý doma poznajú mnohí práve vďaka funkcii prenosu dát, má však bez zariadenia a úložiska funkciu len prenosu energie. Dosiaľ sme zatiaľ nepostrehli konšpirácie tohto druhu v súvislosti s bratislavskou MHD, no je to len otázka času, kedy sa objavia. Vlna nedôvery sa dotýka rovnakých zariadení na letiskách vo svetových metropolách, či v inteligentných lavičkách v parkoch. Obavy však nie sú nutné a kto chce nabíjať, nech sa poponáhľa. Sme na Slovensku a čo chvíľa sa nájde niekto, čo ich upchá len tak pre radosť niečím, čo do nich nepatrilo.

hlavné foto: Matej Kavický, zdroj: https://imhd.sk/


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.