Lego je úspešné aj vďaka kreativite a rôznym variáciám

Lego je úspešné aj vďaka kreativite a rôznym variáciám

Príbeh dánskej stavebnice LEGO určite môžeme označiť ako tzv. „success story“, čiže úspešný príbeh. Dnes už je v podstate ťažké nájsť niekoho, kto aspoň v určitej fáze svojho detstva nevyrastal s touto stavebnicou. Trendy sa však, pochopiteľne, menia a vyvíjajú. Ak by LEGO zostalo rovnaké ako pred dvadsiatimi rokmi, táto stavebnica by nedosiahla taký výrazný úspech. Za súčasnú popularitu preto vďačí aj kreativite a rôznym variáciám klasického lega.

LEGO

Postavy či príbeh od výmyslu sveta

Dnešné LEGO ponúka vďaka kreativite autorov také verzie, ktoré by mali potešiť prakticky akékoľvek dieťa podľa preferencie záujmov. Za všetko hovorí výpočet dostupných LEGO verzií – napr. verzie LEGO City (mestské lego), LEGO Friends (príbeh o postavách a priateľoch), LEGO Technic (zamerané na technické vymoženosti či dopravné prostriedky) či rôzne verzie vytvorené podľa počítačových hier, alebo filmov (Jurský park, Minecraft, Super Mario…).

Drží sa podstaty

Dôležité však je, že LEGO sa drží svojej podstaty. Čiže aj napriek rôznym verziám a podobám je to stále stavebnica s charakteristickým tvarom skladačky s plánom a návodom na skladanie. Samozrejme, napríklad v prípade verzie LEGO Technic vstupujú do hry aj technológie, niektoré modely sa dajú napríklad ovládať na diaľku cez smartfón. Aj kombinácia toho, že LEGO sa drží podstaty a zároveň prináša niečo nové, stojí za jeho úspechom.

Dobrý darček, ak poznáte vkus

V predvianočnom čase je o LEGO, pochopiteľne, vyšší záujem, veď predstavuje častý darček pod vianočný stromček. Je to dobrý darček, ak rodičia poznajú vkus dieťaťa. Takto potom môžu deti potešiť LEGO stavebnicou napr. v tvare lietadla, vlakov, vozidiel, robotov, policajtov či hasičov. Rovnako sú tu aj verzie vhodné vyslovene pre dievčatá.

Zdroj obrázka: 3d_kot / Shutterstock.com


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.