Slovnaft Bratislavčanov ešte trochu potrápi svetlom aj hlukom

Slovnaft Bratislavčanov ešte trochu potrápi svetlom aj hlukom

Od 11. augusta zrejme až do 14. augusta musia Bratislavčania mestských častí Podunajské Biskupice, Ružinov a Vrakuňa strpieť miestami otupný hukot a žiaru. Pre poruchu etylénovej jednotky bola rafinéria Slovnaft nútená začať bezpečnostný postup zabezpečenia a vyprázdňovania zásobníkov. V realite to znamená, že všetci, ktorí majú vizuálny dohľad na Slovnaft, majú možnosť už niekoľko dní vidieť ostrú žiaru horiacich niekoľko metrových plameňov z vyvýšených komínov.

Rafinéria

Aktuálna situácia v Bratislave?
Prílišné teplo núti Bratislavčanov mať otvorené okná. Hukot z továrne, ktorý pripomína štart lietadla, avšak s viac pulzujúcou a pravidelnou intenzitou, je občas príšerný. Spôsobuje to vietor a v noci je výraznejší pre redší vzduch. Hukot tak neprerušujú iné zvuky. Iným vadí viac ako hluk svetlo. A to chceli mnohí sledovať perzeidy. Žiaľ, technický problém sa vyskytol práve v ten týždeň, kedy majú otvorené okná všetci a mnohí chceli vidieť padajúce hviezdy. Tomu sa povie smola.

Začal jej opätovný nábeh a stabilizácia technologického režimu. Z tohto dôvodu očakávame v dňoch 12. až 14. augusta 2015 zvýšenú hladinu hluku a spaľovanie uhľovodíkov na poľných horákoch so sprievodným zadymením. Za prípadné nepríjemnosti a zníženie komfortu sa obyvateľom ospravedlňujeme.
Zdroj: slovnaft.sk

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Podersdorf am See, Rakúsko Neziderské jazero
Podersdorf am See, najkrajšia pláž Neziderského jazera a maják

Bežecký pás
Bežecký pás a domáci beh na ňom: má svoje účinky aj výhody

McCormick D217
McCormick D-217S, traktor americkej značky z Nemecka

Zavrieť