Slovnaft Bratislavčanov ešte trochu potrápi svetlom aj hlukom

Slovnaft Bratislavčanov ešte trochu potrápi svetlom aj hlukom

Od 11. augusta zrejme až do 14. augusta musia Bratislavčania mestských častí Podunajské Biskupice, Ružinov a Vrakuňa strpieť miestami otupný hukot a žiaru. Pre poruchu etylénovej jednotky bola rafinéria Slovnaft nútená začať bezpečnostný postup zabezpečenia a vyprázdňovania zásobníkov. V realite to znamená, že všetci, ktorí majú vizuálny dohľad na Slovnaft, majú možnosť už niekoľko dní vidieť ostrú žiaru horiacich niekoľko metrových plameňov z vyvýšených komínov.

Rafinéria

Aktuálna situácia v Bratislave?
Prílišné teplo núti Bratislavčanov mať otvorené okná. Hukot z továrne, ktorý pripomína štart lietadla, avšak s viac pulzujúcou a pravidelnou intenzitou, je občas príšerný. Spôsobuje to vietor a v noci je výraznejší pre redší vzduch. Hukot tak neprerušujú iné zvuky. Iným vadí viac ako hluk svetlo. A to chceli mnohí sledovať perzeidy. Žiaľ, technický problém sa vyskytol práve v ten týždeň, kedy majú otvorené okná všetci a mnohí chceli vidieť padajúce hviezdy. Tomu sa povie smola.

Začal jej opätovný nábeh a stabilizácia technologického režimu. Z tohto dôvodu očakávame v dňoch 12. až 14. augusta 2015 zvýšenú hladinu hluku a spaľovanie uhľovodíkov na poľných horákoch so sprievodným zadymením. Za prípadné nepríjemnosti a zníženie komfortu sa obyvateľom ospravedlňujeme.
Zdroj: slovnaft.sk

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Bod zlomu, Point Break
Bod zlomu (Point break) s premiérou na Silvestra

Luis a ufóni, animovaný film s dabingom
Luis a Ufóni, nový animák pre celú rodinu, ktorý vás rozosmeje

Ak mi uveríš, aprílové slnko, Zvláštny príbeh
Tajomstvá kníh: Ak mi uveríš, Aprílové slnko a Zvláštny príbeh (Katarína Gillerová)

Zavrieť