ZN.SK
Falošný exekútor

Slovákom chodia falošné výzvy a exekúcie od exekútora Bujka

Falošné exekúcie v schránkach od exekútora JUDr. Mgr. Róbert Bujko PhD. adresátov doslova šokovali. Bezúhonní poctivci dostanú výhražku o exekúcii? Tu niečo smrdí!

Viacero Slovákov dostalo do svojej poštovej schránky zvláštny list v ktorom nachádzajú informácie o vedenej exekúcii voči nim. Nič príjemné, zistiť, že ste v exekučnom konaní a máte uhradiť vysoké sumy, alebo malé sumy do siedmych dní, alebo pri neponáhľaní sa rovno trojcifernú sumu do 14 dní. Zaujímavé je však meno dotyčného exekútora, ktorý má stáť za týmito zvláštnymi exekúciami. S menom JUDr. Mgr. Róbert Bujko PhD. sa nestretnete nikde medzi exekútormi a ani právnikmi, pretože neexistuje. Existuje podobnosť  s menom exekútora v Poprade, ale spojitosť je len v niektorých písmenkách priezviska, v ničom inom. Podpísaný na záhadných exekúciách však neexistuje, hoci sídlo na Laurinskej 8 v Bratislave spolu s ostatnými údajmi uvádza veľmi dôveryhodne.

Falošný exekútor
Falošný exekútor

Falošné exekúcie v schránkach od exekútora JUDr. Mgr. Róbert Bujko PhD., zdroj: hoax.sk

Vymyslené meno, adresa aj všetky ostatné údaje

Podvodný list, ktorý má pri určitom psychologickom nátlaku vylákať z ľudí peniaze, najmä ak nemajú ani poňatia čo sa v liste ohľadom exekúcie voči jej osobe píše, nesie viacero údajov, mimo iného aj tie platobné, kam treba peniaze previesť. „Exekútor“ si dokonca v liste vyžaduje poslať potvrdenie o príjme, o vlastníctve nehnuteľnosti a ďalšie doklady. Pritom v inej časti zásielky uvádza, že stačí uhradiť poplatok vo výške 81,87 €.

Sídliť má podľa poslaného listu na ulici Laurinská 8, Bratislava 811 04 s telefonickým spojením 0944460954 s dokonca úradnými hodinami. Kým listy prichádzajú na adresy mimo Bratislavy, podvodník zrejme očakáva, že sa človek osobne nepríde presvedčiť o čo ide v rámci stránkových dní. Včera však jedna z obetí podvodnej exekúcie bola pozrieť na adrese, pretože do Bratislavy pravidelne dochádza. Nenachádza sa tam nič, čo by nasvedčovalo činnosti, alebo akejkoľvek podobnej kancelárii s činnosťou pána Bujka. Potom teda aké stránkové dni?

Ak ste sa stali obeťou listu:

Odporúčame, v prípade, že ste tiež obdržali takýto list, podať trestné oznámenie. Aj keby vám nevznikla škoda, došlo k nasledovnému:

  • Zneužitie vašich údajov
  • Pokus o podvod
  • Nebezpečenstvo zámeny
  • Svojim spôsobom vyhrážanie a poškodzovanie vašej osoby
  • Falšovanie pečiatok
  • Zavádzanie

Hoci polícia podobné prípady nedokáže, alebo len málokedy úspešne vyrieši, v tomto prípade by sa mohlo nazbierať pomerne dosť príležitostí a dôvodov na konanie a začatie vyšetrovania.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu