Pytliaci chceli v rezervácii loviť nosorožce, stihli ich zožrať levy

Pytliaci chceli v rezervácii loviť nosorožce, stihli ich zožrať levy

Pytliaci drasticky znižujú počty už i tak dosť ohrozených a chránených zvierat. Keď sa však príroda začne brániť, je otázne, do akej miery ide pozitívnu, či negatívnu správu. Skupina pytliakov sa v chránenom parku Sibuya v Juhoafrickej republike vydala na lov. Ich cieľom boli nosorožce. Koľko ich vlastne bolo a aké mali z minulosti už skúsenosti s nosorožcami je naozaj otázne. Očividne však nemali skúsenosti so svorkou levov. To jediné, čo po nich zostalo, bolo množstvo zakrvavených zvyškov tiel a výbava pytliakov.

Lev púšťový

ilustračná fotografia

Nález ochranárov bol prekvapujúci

Levy, ktoré v parku plnia prirodzenú úlohu ochrancov a sú aj pre park lepší ako strážne psy, museli pytliakov prekvapiť nepripravených. Nenašli totiž žiadneho zraneného, alebo mŕtveho leva. Len zvyšky tiel odhadom minimálne troch rôznych ľudí. To, že šlo o pytliakov, prezradili zásoby jedla na niekoľko dní, ako aj zbrane a náradie na odrezávanie nosorožích rohov. Tie sú totiž dôvodom, prečo zabijú celé zviera, hoci potrebujú na čiernom trhu predať len roh. Nič iné už z celého zvieraťa využiteľné nie je.

Množstvo zásob prezradilo to, že obeťami mohli byť pokojne všetky nosorožce v rezervácii. Vynárajú sa preto ironické poznámky o karme, ktoré sú v ich prípade na mieste. Vinníkov v sieti pytliakov a prekupníkov s rohovinou je však stále dostatok. Kľúčové postavy v tomto čiernom biznise zostali nedotknuté a tak je otázkou času, kedy si nájdu ďalších lovcov. Pravdou ale zostane, že pripravené budú aj levy.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.