ZN.SK
Natalie Portman

Múdri a vzdelaní slávni ľudia. V čom celebrity vynikajú?

Stránky bulvárnych časopisov a novín zapĺňajú často známe celebrity svojimi škandálmi. Nájdu sa však aj také celebrity, ktoré sú inteligentné.

Stránky bulvárnych časopisov a novín zapĺňajú často známe celebrity svojimi škandálmi. Nájdu sa však aj také celebrity, ktoré sú inteligentné. Niektorí z nich sú aj členmi organizácie Mensa, ktorá sídli aj na Slovensku. Ako to teda vlastne je? Ktorí slávni ľudia sa môžu pýšiť aj skutočným zaujímavým vysokým vzdelaním?

Natalie Portman

Natalie Portman

Na Harvarde získala táto slávna Židovka titul bakalára. Natalie písala aj články, ktoré boli zverejňované vo vedeckých časopisoch. Po absolvovaní Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme chodila do kvalifikovaných kurzov. Na Harvarde bola zapísaná svojim skutočným menom Natalie Herschlag. Hovorí tromi jazykmi – francúzsky, hebrejsky a japonsky.

Lisa Kudrow

Herečka študovala na Vassar College v odbore biológia. Uskutočnila aj klinický výskum bolesti hlavy. Po promócii začala pracovať so svojim otcom, ktorý bol vychýrený odborník na bolesť hlavy. Pol roka po promócii sa rozhodla venovať sa svojmu vysnívanému herectvu. Vďaka postave Pheobe zo seriálu Priatelia sa stala veľmi obľúbenou a úspešnou herečkou.

Ashton Kutcher

Ashtona prijali na dve vysoké školy, tou prvou bola Massachusetts Institute of Technology (MIT) a druhá bola technická univerzita Purdue. Svoje štipendium stratil kvôli jednému nepodarenému vtípku. Nakoniec študoval na Kolumbijskej univerzite, odkiaľ odišiel, keď mal 19 rokov. Potom sa stal modelom a neskôr sa začal venovať herectvu.

Matt Damon

Vyštudoval na Harvarde angličtinu. V Hollywoode o ňom platí medzi jeho hereckými kolegami, že je naozaj vzdelaný a inteligentný.

Teri Hatcher

Herečka, známa zo seriálu Zúfalé manželky, vyštudovala fyziku, matematiku a strojárstvo. Kto by to o nej povedal, však?

Sharon Stone

Herečka už ako 15-ročná začala študovať na Edinboro University of Pennsylvania v odbore výtvarné umenie a tvorivé písanie. V minulosti všetkých prekvapila tým, aká je múdra. Testy preukázali IQ 154, tak jej my všetci môžeme len tíško závidieť.

Quentin Tarantino

Všetci, kto tohto úspešného režiséra poznajú, vedia, že nemá len základnú školu. Je dlhodobým členom v Manse s IQ 160 a jeho filmy sú celosvetovo uznávané.

Pripravila Katarína

Mohlo by zaujímať tiež:


Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu