ZN.SK
Pouličné umenie CHEONE, Taliansko

Cheone z Talianska tvorí pouličné umenie, ktoré vyráža dych

Cheone, výnimočný taliansky pouličný umelec, len pomocou farieb dokáže na fasádach domov, panelákoch, múrov, aj priemyselných areálov vytvárať unikátne obrazy.

Cheone, výnimočný taliansky pouličný umelec, len pomocou farieb dokáže na fasádach domov, panelákoch, múrov, aj priemyselných areálov vytvárať unikátne obrazy. Hoci vo svete existuje podobných umelcov viac, Cheone z Palerma je jeden z tých, ktorých si najímajú samotné mestá, vlastníci budov a úrady, aby do niektorých miest priniesol život a energiu, ktorá miestu chýba. Sociálne siete a jeho oficiálne stránky sú plné miestami až neuveriteľných tvárí, ľudí pri rôznej činnosti. Prírodné motívy oživujú betónové ulice. Niekde sa pohráva s perspektívou a v spojení s inými miestami na danej ulici sa z jedného miesta stáva obraz ešte fascinujúcejší.

Pouličné umenie CHEONE, Taliansko

Cosimo CHEONE Caiffa a jeho reštart

Už niekoľko rokov sa venuje grafike, ktorou dáva celkom iný význam pojmu „pouličný sprejer“. Dokazuje, že umenie kreslené farebnými sprejmi, môže byť ozajstným umením, ktoré sa môže páčiť všetkým bez rozdielu. Jeho fotografie majú úspech aj na sociálnych sieťach. Účet na Instagrame, ktorý v roku 2021 autorovi úchvatných kresieb hackli, musel opustiť. Ani jemu sa nevyhli ťažkosti s podvodníkmi, ktorí hackujú účty a žiadajú výkupné. Cheone odmietol zaplatiť výkupné a dal o tom vedieť aj svojim fanúšikom na Facebooku. Prišiel o účet s 26 followermi. Dnes na svojom novšom účte má len 20 000 followerov, pokračuje však vo svojej práci aj naďalej. S nižším publikom odberateľov, ale nesklonil sa pred vydieračmi.

Jeho prácu môžete obdivovať na jeho Facebooku,  vyššie uvedenom Instagrame, ale tiež na oficiálnych stránkach cheone.it.

Pouličné umenie, na ktoré sa dá pozerať

Pouličné umenie so všetkými povoleniami v podaní profesionála? Zabezpečené plošiny, vysokozdvižné plošiny aj lešenie, dostatok farieb, denné svetlo, podpora miestnych aj polície.

Ulice sa možno budú zdať nebezpečnejšie

A ďalšie…

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu