ZN.SK
bitka o ovládač, streamovanie a televízia

HBO Max sa používateľom mení na MAX a pribudla Duna 2

HBO Max na mnohých televízoroch a aplikáciach včera skončilo. Používateľom bola ponúknutá nová alternatíva, ktorá mení v podstate len názov

Zľavy na wellness pobyty

HBO Max na mnohých televízoroch a aplikáciach včera skončilo. Používateľom bola ponúknutá nová alternatíva, ktorá mení v podstate len názov, vizuál a farbu, no obsah zostáva totožný s niečím navyše. MAX bol už istý čas považovaný za nástupcu, drahšiu službu, ale aj obohatenú o ďalšiu ponuku. Počas včerajška sa používatelia aplikácie už nemuseli dostať na pôvodné rozhranie. Za to im aplikácia ponúkla možnosť priameho stiahnutia novej aplikácie, ktorá už nesie názov MAX. Názov je výrazný aj na paneloch a ikonách a výrazneujší je aj jasnejšou modrou na pozadí, už bez písmen HBO.

bitka o ovládač, streamovanie a televízia

Prihlásenie a účet zostáva zachovaný

Prihlásenie, prihlasovacie meno a heslo, rovnako ako nastavenia profilov zostávajú bez zmeny. Aj v novej službe je možné nájsť pôvodné profily a ich nastavenia. Zaujímavosťou je, že nie všetky filmy, ktoré máte rozpozerané a pozastavené v konkrétnej minúte, sa preniesli aj do novej služby. Zachovnaé nemusia byť niektoré staršie filmy a seriály ako „pozerať ďalej“.

Tlačidlá novej MAX služby nie vždy korešpondujú s tým, čo sledujete. Napríklad pri filmoch sa zobrazuje pomenovanie tlačidiel v štýle „Sledovanie seriálu“ hoci o seriál nejde. Po spustení nemusí byť vždy automaticky spustená čeština, keď nás prekvapila angličtina tam, kde nikdy dovtedy angličtina nevybiehala. jazyk a možnosť prepnutia zostáva bez zmeny. Naďalej v MAX zostáva aj výber jazyka len medzi angličtinou a lokálnym jazykom, prípadne češtinou. Stále nám tak služba neponúka napríklad nemčinu, či iné jazyky, aké majú používateľlia v MAX v iných krajinách. Netflix napríklad ponúka všetky jazykové verzie, podobne ako Disney+ bez obmedzení. To umožňuje lepší zážitok cuedzincom žijúcim na Slovensku. Ľuďom, ktorí sa učia španielsky, taliansky, alebo sa venujú inému jazyku. Na tých dlhodobo HBO a jeho nástupcovia nehľadia.

Max poteší obsahom

Max určite poteší svojim obsahom, ktorý je totožný s pôvodnou službou. Pridáva k tomu novinku a kqasový trhák Duna 2, ktorý je už dnes prístupný na sledovanie podobne, ako sprcha ďalších filmov a pomerne nových noviniek už menej významného mena v rámci tržieb a rebríčkov návštevnosti v kinách. Deti teší Fiunn a Jake, prasiatko Peppa, dospelých poteší pestrý výber dokumentárnych filmov a aj živé prenosy zahraničných športových podujatí, ktoré zatiaľ nepovažujeme za zaujímavé, ak nie sú so zastúpením známych a slovenských športovcov, čo je len prvý letmý pohľad. Obsah je určite mimoriadne pestrý. Seriálový, aj filmový.

Len za dnes je v TOP 10 medzi filmami samozrejme Duna 2, Samaritán so Slyom Stallonem, The Hunt, Emma a Eddie pracující pár, The Dead dont Die, Motel smrti, Traja mušketieri, ale napríklad aj Prci, prci, prcičky svadba, American Reunion, no stále bez dostupnosti prvého najzásadnejšieho dielu celej série a značky American Pie. Tá je stále mimo ponuku celého HBO a jej nástupcov. Obsahu v archíve je však toľko, že pôsobí až neprehľadne a blokuje človeka v tom, vybrať si správne. Podobný pocit, aký majú všetci tí, ktorí majú všetky služby a „nevedia čo pozerať“.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu