ZN.SK
plavky getfound pixa

Plavky podľa typu postavy: Ktoré strihy vám budú lichotiť?

Tento rok definitívne zamávate slovnému spojeniu „chudnem do plaviek“. V nasledujúcich riadkoch si ukážeme, že každá ženská postava môže…

Tento rok definitívne zamávate slovnému spojeniu „chudnem do plaviek“. V nasledujúcich riadkoch si ukážeme, že každá ženská postava môže na pláži vyniknúť vo svojej individuálnej jedinečnosti. Možno len potrebujete zvýrazniť prsia, opticky predĺžiť nohy alebo zúžiť boky. Postačí trochu rafinovanosti pri výbere plaviek podľa typu postavy, sebavedomý úsmev na tvári a ste pripravená žať obdivné pohľady okolia.

plavky getfound pixa

Postava typu hrušky

Pre postavu typu hrušky sú charakteristické širšie boky a stehná, plnší zadok, úzke ramená a menšie prsia. Keďže silueta sa rozširuje smerom nadol, potrebujeme túto asymetriu vyvážiť tým, že vytvoríme väčší objem v hornej časti tela.

Plavky pre postavu typu hrušky

Lichotiť vám bude vrchný diel plaviek, ktorý zvýrazní vaše prsia a rafinovane im pridá na objeme. Zvoliť môžete obľúbený strih bandeau s výstužou alebo push-up. Dôležitá je aj farba plaviek a ich celkový dizajn. Vo váš prospech zahrajú výraznejšie potlače či ozdobné aplikácie v podobe volánov a strapcov. Spodný diel plaviek by mal byť naopak jednoduchý, hladký, nie príliš vykrojený, ideálne jednofarebný. Ak dávate prednosť jednodielnym plavkám, vyberte si model s vystuženým poprsím, prípadne s volánmi v tejto oblasti.

Postava typu obrátený trojuholník

Postava typu obrátený trojuholník má širšie ramená a úzke boky. Je to skôr športová silueta, ktorej chýbajú typické ženské krivky. Dámy s touto postavou majú menšie prsia a plochý zadok. Vhodne zvolené plavky by im preto mali dodať viac ženskosti v horných aj dolných partiách. Každý typ postavy je možné spevniť a skrášliť, stačí si denne nájsť pár minút času a skúsiť nejakú fyzickú aktivitu, napríklad cviky s vlastnou váhou, typy ako cvičiť nájdete tu.

Plavky pre postavu typu obrátený trojuholník

V prípade dvojdielnych plaviek zvoľte horný diel s trojuholníkovými košíčkami s výstužou a tenkým viazaním, ktorý zvýrazní váš dekolt. Spodný diel môže byť obohatený o volány, ale vhodné budú aj nohavičky šortkového strihu. Vyberajte výraznejšie potlače. Obzvlášť lichotivo môžu zapôsobiť vertikálne prúžky. Z jednodielnych plaviek vyberajte modely s hlbokým výstrihom alebo asymetrické plavky s jedným ramienkom.

Postava typu obdĺžnik

Pre obdĺžnikové siluety je typický málo výrazný pás. Ramená a bedrá sú v jednej línii, ale pre dosiahnutie ženských kriviek chýba tejto postave zúženie v oblasti drieku. Správne zvolené plavky by mali pridať na objeme horným aj dolným partiám a opticky zúžiť pás.

Plavky pre postavu typu obdĺžnik

Vrchný diel plaviek môže mať trojuholníkové košíčky či push-up strih. Alebo si vyberte model bez ramienok. Vhodné sú aplikácie ako volány, strapce alebo iné výrazné zdobenie a tiež pestrofarebné pútavé potlače. Rovnako postupujte aj pri výbere spodného dielu bikín. Nebojte sa výrazných modelov, farebnosti ani bohatého zdobenia. Ak dávate prednosť jednodielnym plavkám, zvoľte trikiny, ktoré opticky zúžia váš pás.

Postava typu jablko

Jablkový typ postavy je zaguľatený a má objemnejšie prsia, bruško, boky aj zadok. Pás je väčšinou menej výrazný. Vhodné plavky by mali podčiarknuť ženské prednosti tejto siluety a vyrysovať driek, prípadne ukryť bruško.

Plavky pre postavu typu jablko

Ideálnou voľbou sú v tomto prípade jednodielne plavky, ktoré túto postavu zvýraznia najlepšie. Dôležité je, aby boli vystužené v oblasti pŕs – odporúčame hlbší výstrih. Prednosť dajte striedmejšej farebnosti. Samozrejme, nemusíte siahať len po monochromatických modeloch. Nebojte sa vkusných kombinácií tón v tóne. Ak predsa len preferujete dvojdielne plavky, vyberte si vrchný diel s výstužou vášho obľúbeného strihu. Spodný diel by mal mať vyšší pás, ktorý čiastočne prekryje bruško.

Tip: s plavkami ide ruka v ruke aj opaľovanie, nezabudnite sa natrieť kvalitným SPF krémom.

Postava typu presýpacích hodín

Postava typu presýpacích hodín je to, po čom všetky ženy túžia. Vyvážené horné a dolné proporcie a vynímajúci sa štíhly pás. Ak ste majiteľkou tohto typu figúry, väčšina dám vám len ticho závidí. Môžete nosiť čokoľvek a vždy budete vyzerať príťažlivo a žensky. Zostáva len zvoliť plavky, ktoré sa vám páčia a vychutnať si zaslúžený relax.

Plavky pre postavu typu presýpacích hodín

Môžete staviť na bikiny aj jednodielne plavky. Výber vrchného dielu prispôsobte svojmu vkusu. Nemusíte sa báť trojuholníkových košíčkov ani obľúbeného bandeau strihu. Dovolené máte strapce, volány, potlače – všetko, na čo si len spomeniete. Spodný diel voľte tak, aby ste efektne zvýraznili svoju peknú postavu. Veľmi rafinovane zapôsobia vykrojené nohavičky brazílskeho strihu alebo nohavičky s viazaním na bokoch.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu