ZN.SK
Debnička LIDL

Debnička za 1€: LIDL dáva 2. šancu nepredanej zelenine a ovociu

Debnička za jediné euro plná ovocia a zeleniny? Lidl ponúka druhú šancu pre nepredanú zeleninu a ovocie. Príležitosť a inšpirácia pre nás.

Obchodná sieť LIDL priniesla zaujímavú službu, ktorá tu mohla byť už dávno. Druhá šanca zelenine a ovociu má v rôznych obchodoch rôzne podoby. V LIDLi však máme možnosť pri pokladniach naraziť aj na stojany, v ktorých sú umiestnené kartónové škatule. Sú v nich cca 3 kilogramy rôznych plodov, zeleniny a ovocia. Takéto debničky môžu mať rôznu podobu, no vždy budú obsahovať nepredané zvyšné produkty záhrad a polí, ktoré by ešte mohli dostať svoju šancu. Zaujala nás táto ponuka a tak sme ju vyskúšali.

Čo táto zaujímavá ponuka prináša?

Na jednej strane má zákazník možnosť takéto niečo nájsť a vybrať si. V našom prípade sme mali šťastie na jedinú debničku, no i tá potešila, pretože inšpirovala svojim obsahom. Najvýraznejšie v nej boli zemiaky, no zároveň bezchybné citróny, ktoré len možno vypadli z pôvodného vrecka, alebo zostali na dne nádoby s takýmito vreckami. Potešilo nás však určite to, že obchodná sieť má pre tieto debničky jednotnú symbolickú cenu 1 euro.

Debnička LIDL

Ovocie a zelenina krivá, možno škvrnitá, alebo len príliš malá oproti iným plodom, ktorá na konci dňa, alebo v inom čase zostáva nedotknutá záujmom zákazníkov bude chutiť rovnako ako paprika rovná, veľká a pod. Koncept predaja možno nejakým spôsobom nedokonalej zeleniny a ovocia je nám už známy z rôznych podôb. Vytvoriť z toho ale niečo pravidelné a jasné aj pre zákazníka, je však ojedinelé.

V sklade predajcu sa nehromadí toľko prípadného odpadu. Napríklad ak skončí predaj konkrétnej odrody jablka, alebo zákazníkom roztrhnuté vrece zemiakov už nechce kúpiť iný zákazník. Tento nástroj však dokáže pomôcť aj sociálne slabším. Ľuďom, ktorí fungujú spontánne a nechávajú sa inšpirovať tým, čo príde. Napríklad nás potešili zemiaky v kombinácii s bezchybnými citrónmi a jablkom. Pár malých cibuliek, ktoré sa previnili len veľkosťou a niekoľko mandarínok, ktoré vzhľadovo vyzerali nedokonalo, no aj to len ich šupka.

Debnička možno nie je pravidelná a všade. Striehnuť sa oplatí

Debničky môžu byť aj na iných miestach, ako za pokladňami. V našom prípade sme ich našli priamo v priestore priechodu od pokladní von. Debničku je možné uhradiť pri samoobslužnej pokladnici, aj v klasickej. Radšej sme sa spýtali pre správnosť postupu, hoci pohľady tých, ktorí stoja v poctivom rade pri klasickej pokladnici môžu byť dôvodom, pre ktorý požiadate o nablokovanie pracovníka pri samoobslužných pokladniciach.

Najlepší spôsob nákupu je všímať si ešte počas svojho nakupovania, že je táto ponuka vo vašej predajni dostupná a aj debnička vystavená. Následne si debničku pripojte k nákupu a požiadajte o jej pripojenie do pokladničného bloku obsluhu. Máte tak možnosť získať nemálo ovocia a zeleniny za zlomok ceny. Dať týmto plodinám druhú šancu. 1 € ako cenovka je zaujímavá cena najmä preto, že za iných okolností by sme na iných miestach už za samotnú debničku dávali nejaký drobný peniaz. Celková hodnota samotného obsahu je však nepochybne vyššia.

Mix, ktorý pripravujú zamestnanci obchodu

Ako sa v takýchto prípadoch stáva, súčasťou môže byť niečo, čo ste neplánovali sami kupovať. Taký malý „mystery box“, ktorému však vidíte do obsahu pri nákupe. Neplánovaný nákup však mnohí vieme premeniť na inšpiráciu, niečo, čo poteší ľudí vo vašom okolí, alebo niečo čo ochutnáte, prípadne zmeníte plány na prípravu večere, lebo ryžu dnes nahradia zemiaky.

Nápad obchodnej siete LIDL potešil a vítame podobné aktivity kdekoľvek inde. Jeho zmienka v našom článku nie je platenou ani neplatenou reklamou. Neobsahuje oficiálne vyjadrenia nie je pripravená za účelom zisku. Sami sme zákazníkmi obchodu, sme vlastníkmi pokosovej píly, množstva náradia a doplnkov do dielne, či ďalšieho nepotravinového tovaru, ktorý je bežnou súčasťou nákupu potravín.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu