ZN.SK
tetovac z auschwitzu

Tetovač z Osvienčimu (nakrúcaný u nás) bude Jonah Hauer-King

Britský herec Jonah Hauer-King, ktorý sa čoskoro preslávi úlohou mladého princa v najnovšom spracovaní filmu Malá morská víla z dielne Disney, nakrúca na Slovensku…

Britský herec Jonah Hauer-King, ktorý sa čoskoro preslávi úlohou mladého princa v najnovšom spracovaní filmu Malá morská víla z dielne Disney, nakrúca na Slovensku. Aktuálne sa venuje hereckému stvárneniu známeho Slováka. Práve on totiž stvárňuje takmer zabudnutú postavu tetovača z Osvienčimu, ktorý sa práve v týchto mesiacoch nakrúca na Slovensku. Film nakrúcaný na motívy knihy Heather Morrisovej Tetovač z Auschwitzu, získal scény do tohto filmu na viacerých miestach západného Slovenska. Nakrúcanie prebiehalo bez pozornosti médií. Aspoň kým informáciu neprezradili zvedavci z nakrúcania v obci Vaďovce, kde vznikali scény z filmových „Krompách“, knižní nadšenci a nemenovaný denník. Dnes už prezrádzajú obsadenie nie je len hercov Instagram, ale aj rôzne médiá.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jonah Hauer-King (@jonahhauerking)

Jonah Hauer-King túto informáciu sám prezradil pred pár dňami, keď nakrúcanie samotné stihli prezradiť prví zvedavci. Dnes, keď už je jasné, že nakrúcanie prebieha a informáciu zverejnil aj samotný predstaviteľ hlavnej úlohy, je možné hovoriť aj o tom, že ako známy námet môže byť nakrúcanie príležitosťou aj pre ďalšie zviditeľnenie Slovenska pred filmárskym svetom. Opäť sú to slovenské ulice, ale aj kulisy v exteriéry, ktoré zaujali filmové štáby a Slováci, ktorí majú príležitosť podieľať sa na všetkých zložkách priamo pri výrobe, logistike, či doplnkových službách. Aj na to opakovane upozorňuje autor knižnej série o nakrúcaní a filmových miestach na Slovensku s názvom Filmové miesta.

Kto bol Lale Sokolov – tetovač z Osvienčimu?

Lale Sokolov, vlastným menom Ludwig Eisenberg, sa pre svoj židovský pôvod dostal v jednom z prvých slovenských transportov do Osvienčimu. S obrovským šťastím ho postrehol lepší osud, ako väčšiny z ostatných prijatých väzňov. Bol to on, kto nastúpil namiesto pôvodného tetovača po tom, čo sa fotografovanie prijatých väzňov zhodnotilo ako zdĺhavé a nákladné. Tetovanie čísiel na zápästie bolo rýchlejšie a nezmazateľne sa zapísalo na telo, ale aj do duše. Pre preživších aj ako spomienka na často najhoršie obdobie života a najsmutnejšiu časť dejín minulého storočia v Európe. Lale v tábore našiel svoju lásku, sám jej vytetoval číslo a ako zvykol hovorievať, ona vytetovala značku do jeho srdca.

tetovac z auschwitzu

Hoci sa to zdá nemožné, snažil sa zo svojej pozície zaistiť, aby aj jeho láska mala miernejšie utrpenie v tábore a keď sa nakoniec po oslobodení stretli, už od seba nikdy neodišli. Po dlhých desaťročiach sa nikomu nezdôveroval o tom, čoho bol svedkom a čo zažil. V akých podmienkach pracoval a čo všetko videl. Svoj život a starobu prežil v Austrálii, kde na sklonku života stihol svoj životný príbeh nadiktoval Heather Morrisovej, ktorá už mala skúsenosti s písaním scenárov. Jej kniha sa neskôr stala hitom a pripomenula život neobyčajného Slováka a spôsob, akým prežil na jednom z najhorších miest novodobých dejín. Kniha, ktorá vyšla vo vydavateľstve IKAR, a.s. v slovenskom znení sa tak dočká sfilmovania, respektíve pár dielneho seriálu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.



Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu