Neuveriteľná medailová žatva našich športovcov na Špeciálnej Olympiáde

Priam až neuveriteľné výsledky dosahujú slovenskí športovci na Špeciálnej olympiáde, ktorú slovenské médiá už niekoľko dní absolútne ignorujú…

Priam až neuveriteľné výsledky dosahujú slovenskí športovci na Špeciálnej olympiáde, ktorú slovenské médiá už niekoľko dní absolútne ignorujú z nepochopiteľných dôvodov. To, čo totiž predvádzajú naši športovci je priam neuveriteľné najmä ak svoje sily merajú proti svetovému výberu.

Fotografia: medailisti Darinka Krihová a Filip Graňo

Slovenskí športovci Špeciálnej Olympiády budujú dobré meno

Darinka Krihová získala striebornú medailu v disciplíne 25m prsia. Szepeová Erika získala dokonca 3 zlaté medaily v turnaji v Bocce. Tenista Milan Pumpa bol ocenený doteraz dvoma striebornými medailami rovnako tak ako tenista Jaroslav Kulina. Striebro si domov odnesú aj Monika Čabajová a bežec na 100 metrov Martin Vaskovič. Veľmi sa darilo aj stolnej tenistke Dominike Rástočnej, ktorá získala dokonca až tri cenné kovy v podobe bronzových medailí.
Pridali sa k dvom víťazom, ktorých sme už spomínali, jazdcom na koni Filipovi Graňovi so striebornou a Michaele Bednárovej s bronzovou medailou. Slovenskí futbalisti vyhrali 5 zo siedmych zápasov. Víťazné boli proti Veľkej Británii 1:0, proti Botswane 4:0, Fínsku 2:0, Švédsku 2:0, no prehrali v zápasoch proti Egyptu 0:1 a Spojeným Arabským Emirátom 1:2. Zajtrajší zápas bude rozhodujúci v boji o bronzové medajly.

Naši športovci sa v Los Angeles nevenujú len športu. Je pre nich pripravený bohatý program, takmer celý svet sa tak stretáva na viacerých miestach slávneho mesta. Nebyť športovcov a ich rodiny v Los Angeles, nedokázali by sme získať žiadne informácie. Aj vďaka Ferimu Graňovi sme sa tak mohli dozvedieť oveľa viac o zážitkoch našich medailostov a aj o tom, ako úspešní na tomto podujatí sú. Ďakujeme.

Doplnenie: súhrnu medailí sme sa venovali v tomto článku.