ZN.SK
Pieskové umenie SandeeArt

SandeeArt, kreatívna sada pre umelcov umožní kresliť pieskom

Všetky kreatívne duše môžu zaplesať radosťou. Práve zo Slovenska pochádza zaujímavý startup, ktorý má svoju cieľovku medzi všetkými kreatívnymi ľuďmi…

Všetky kreatívne duše môžu zaplesať radosťou. Práve zo Slovenska pochádza zaujímavý startup, ktorý má svoju cieľovku medzi všetkými kreatívnymi ľuďmi, ktorí chcú, alebo už vedia pracovať s farbami. V prípade SandeeART je však farbami farebný piesok, ktorým všetky diela tvoríte. Vzniknúť vám tak môžu originálne diela, pri ktorých tvorbe využijete v prvom rade pár odporúčaní a potom nepochybne aj pustíte uzdu svojej vlastnej fantázii.

Pieskové umenie SandeeArt

V jednoduchosti je krása

Princíp na akom to celé funguje je prekvapivo jednoduchý. Sololitovátabuľka v sebe ukrýva lepiacu plochu, ktorú odhalíte ihneď celú, alebo po častiach pomocou malej ostrej čepieľky. Piesková posýpka sa na lepiacej ploche zachytí a vytvorí farebnú vrstvu, ktorú šikovnejší umelec dokáže viacerými farbami zaujímavo vytieňovať.

Najlákavejší môže byť pre niekoho vzor. Povrch vytvorený z farebného piesku je mierne drsný, hoci z určitého pohľadu sa javí ako hladká vrstva farby. Jemný farebný piesok môžete tieňovať a po použití laku si zaistíte absolútnu stálosť svojho diela. Pri používaní čepieľky sa dá hravo použiť konkrétna farba len na jedno miesto a vytvoríte tým aj jemnejšie línie bez prechodov. Zaujímavosťou pritom je, že hoci môžete mať k dispozícií len zopár farieb, funguje rovnaký princíp ako pri iných farbách. Jednoducho si namiešate potrebný odtieň tak ako potrebujete. Nemožno pochybovať, že tak môžu vzniknúť pokojne plnohodnotné umelecké diela, v ktorých sa ukáže váš talent.

Pieskové umenie SandeeArt

Talent nie je nevyhnutnosť

Diela, ktoré sa vám takto podarí vytvoriť, môžu byť čímkoľvek. Presnými hranami, písmom, grafikami, ale aj abstraktné diela, ktorých bude možno na začiatku viac. Na pracovnom stole môžu zaujímavé umelecké diela vznikať aj bez toho, že by mal autor nejaké skúsenosti s podobnou tvorbou. Na vyhotovenie loga vo farebnej verzii, či tabuľky s farebným obrázkom nepotrebuje nevyhnutne umelecky cítiaceho človeka, keďže pri niektorých použitiach postačí aj znalosť geometrie, či dobrá schopnosť prekresľovania.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu