ZN.SK
Luis a ufóni, animovaný film s dabingom

Luis a Ufóni, nový animák pre celú rodinu, ktorý vás rozosmeje

Luis a Ufóni, nový animovaný celovečerný film, pobaví nefalšovaným humorom. Nie je časté, aby sa dalo o nejakej animovanej rozprávke povedať, že dokáže naozaj pobaviť. V prípade Luisa a ufónov je však veľmi pravdepodobné, že sa baviť budete.

Luis a Ufóni,  nový animovaný celovečerný film, pobaví nefalšovaným humorom. Nie je časté, aby sa dalo o nejakej animovanej rozprávke povedať, že dokáže naozaj pobaviť. V prípade Luisa a ufónov je však veľmi pravdepodobné, že sa baviť budete. Môže za to neobvyklá kombinácia postáv, nasadená do prostredia vnútorne silného a odhodlaného chlapca, ktorého otec možno zanedbáva, no môže za to jeho posadnutosť jeho nezvyčajným zamestnaním, vedcom hľadajúcim mimozemšťanov. 11 ročný Luis je nútený vystačiť si v mnohom sám a keď sa situácia zhorší na toľko, že mu hrozia opletačky s úradmi pre zanedbanú starostlivosť, na zem priletia mimozemšťania.

Luis a ufóni, animovaný film s dabingom

Nie, žiadni votrelci s chuťou po ľudskej krvi, ale vesmírni turisti, ktorí sa vzdialili od svojej lode, pretože podľahli reklame v teleshopingu. S obrovskou túžbou získať bezkonkurenčný produkt, ktorý tak úžasne prezentovali a zapôsobili na čudné vesmírne tvory, tak prilietajú na zem, kde po havárii stretávajú Luisa. Vznikne tak zvláštne priateľstvo, v ktorom si navzájom pomáhajú aj tými ťažko predstaviteľnými spôsobmi.

Ukážka:

Názor

Luis je chlapec, ktorý chodí do školy. Patrí medzi outsiderov, pretože nemá ostatným čo ponúknuť, nevyčnieva z radu a nemá toľko sebavedomia, aby ho rozdával. Napriek tomu má priateľov, ktorí sa mu neskôr rozhodnú pomôcť. Film, ktorý nepochádza z americkej produkcie, ale výnimočne v z Nemecka, má presne ten typ milej grafiky a detailov, na ktorý sa dobre pozerá. Detaily súčasného predmestia však nie sú len grafické, ale aj tie, ktoré reálne spomínajú dialógy.

Luis a ufóni, animovaný film s dabingom

Netradične film kombinuje spoločenské problémy, určité vážne témy, no ukrýva dokonale medzi zábavu. Film je tak blízky skutočným problémom, aké môžu naozaj postihnúť dieťa v Luisových podmienkach. Niektoré detaily si všimne jednoducho dospelý, ako určité problémy spoločnosti. Celý film je však vytvorený tak, že pre detského diváka to bude film plný zábavy a postavičiek vtipných ufónov, ktorí sa navzájom líšia počtom očí, prstov, chápadiel a azda neexistujú dvaja podobní. Je zábavné počúvať o ich živote a spôsobe, akým sa dokážu zabávať, či ako sa rodia malý ufóni. Naozaj zábavný film s príjemným humorom sa nepriamo vysmieva teleshopingom, prináša peknú grafiku, zrozumiteľné dialógy a čo najviac poteší detského diváka v slovenskom kine – slovenský dabing.

Luis a ufóni sú v kinách od 14. júna a naozaj sa je na čo tešiť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu