ZN.SK
Bubba Gump logo reštaurácie ponúkajúcej krevety

Krevetové reštaurácie Bubba Gump ako z filmu Forrest Gump existujú

Azda najslávnejšia spoločnosť v spojitosti s krevetami sa vďaka filmu Forrest Gump stala spoločnosť Bubbagump.

Azda najslávnejšia spoločnosť v spojitosti s krevetami sa vďaka filmu Forrest Gump stala spoločnosť Bubbagump. Zaujímavosťou je, že pôvodne šlo len o fiktívnu firmu, ktorú v spomenutom filme založil práve Forrest Gump a jeho černošský priateľ Benjamin Beuford „Bubba“ Blue. Veď aj ich mená tvoria jej názov. Film, ktorý uviedli v roku 1994 inšpiroval vznik siete reštaurácií s ponukou kreviet Bubba Gump Schrines Comp. s rovnakým logom, aké sa objavilo vo filme.

Bubba Gump krevety

Viacom Consumer Product, ktorá je vlastníctvom filmovej spoločnosti Paramount Pictures, v roku 1996 otvorila prvú prevádzku v Monterey v Kalifornii. Plán sa však zrodil už o rok skôr, kedy začali plán pretvoriť reštauráciu Rusty Pelican Restaurants Inc.

Bubba Gump reštaurácie

Model reštaurácií ťaží s filmu. Názvy jedál sú ním inšpirované filmom, výzdoba a interiér má tematiku, nehovoriac o celkovom pôsobení prevádzky. Tak je tomu od samého začiatku. Koncept, ktorý sa neskôr začal šíriť aj do iných miest USA, funguje cez franchising. Záujemcovia o prevádzku reštaurácií aj mimo USA sa v priebehu rokov objavili vo viacerých krajinách sveta. Do Londýna sa dostali len v roku 2014. Nájdete ich v Japonsku, ale aj na viacerých miestach Ázie. Medzi inými krajinami aj v Indonézii, napríklad na Bali, kde sú plné prevažne zahraničných turistov.

Tak ako je možné predpokladať, ponuku reštaurácie tvoria morské plody s prevahou špecialít pripravených z kreviet. Krevetová spoločnosť zo slávneho filmu tak je realitou, aj keď sa zrejme neobjaví v niektorých štátoch sveta vôbec. Najmä takých, kde klientela netvorí dopyt po krevetách. Čo myslíte, dokázala by hoci jediná prevádzka uspieť práve na Slovensku?

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu