Krevetové reštaurácie Bubba Gump ako z filmu Forrest Gump existujú - Zaujímavé novinky ZN.SK

Krevetové reštaurácie Bubba Gump ako z filmu Forrest Gump existujú

Azda najslávnejšia spoločnosť v spojitosti s krevetami sa vďaka filmu Forrest Gump stala spoločnosť Bubbagump. Zaujímavosťou je, že pôvodne šlo len o fiktívnu firmu, ktorú v spomenutom filme založil práve Forrest Gump a jeho černošský priateľ Benjamin Beuford „Bubba“ Blue. Veď aj ich mená tvoria jej názov. Film, ktorý uviedli v roku 1994 inšpiroval vznik siete reštaurácií s ponukou kreviet Bubba Gump Schrines Comp. s rovnakým logom, aké sa objavilo vo filme.

Bubba Gump krevety

Viacom Consumer Product, ktorá je vlastníctvom filmovej spoločnosti Paramount Pictures, v roku 1996 otvorila prvú prevádzku v Monterey v Kalifornii. Plán sa však zrodil už o rok skôr, kedy začali plán pretvoriť reštauráciu Rusty Pelican Restaurants Inc.

Bubba Gump reštaurácie

Model reštaurácií ťaží s filmu. Názvy jedál sú ním inšpirované filmom, výzdoba a interiér má tematiku, nehovoriac o celkovom pôsobení prevádzky. Tak je tomu od samého začiatku. Koncept, ktorý sa neskôr začal šíriť aj do iných miest USA, funguje cez franchising. Záujemcovia o prevádzku reštaurácií aj mimo USA sa v priebehu rokov objavili vo viacerých krajinách sveta. Do Londýna sa dostali len v roku 2014. Nájdete ich v Japonsku, ale aj na viacerých miestach Ázie. Medzi inými krajinami aj v Indonézii, napríklad na Bali, kde sú plné prevažne zahraničných turistov.

Tak ako je možné predpokladať, ponuku reštaurácie tvoria morské plody s prevahou špecialít pripravených z kreviet. Krevetová spoločnosť zo slávneho filmu tak je realitou, aj keď sa zrejme neobjaví v niektorých štátoch sveta vôbec. Najmä takých, kde klientela netvorí dopyt po krevetách. Čo myslíte, dokázala by hoci jediná prevádzka uspieť práve na Slovensku?

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.