Knižná uspávanka pre rodičov úspešne pomáha deti uspať - ZN.SK

Knižná uspávanka pre rodičov úspešne pomáha deti uspať

Každý rodič po narodení dieťatka túži po celkom iných veciach, než pred jeho narodením. Mimo samozrejmosti, ako je zdravé a šťastné dieťa je to však tiež aj dieťa, ktoré spí a chce zaspať. Výnimočne úspešnou je u rodičov v zahraničí kniha, ktorá vďaka účinkom psychológie pôsobí na dieťa a motivuje ho k spánku. Kniha, ktorej názov je Zajko, ktorý chce zaspať, sa pred niekoľkými dňami objavila už aj v slovenskej verzii a ihneď zaujala mnohých rodičov. Úspech knižky tkvie práve v tom, že potrebuje najmä rodiča na celý úspech príbehu v knižke a jeho účinkoch na dieťa.

Zajko chce zaspať, uspávanka

Tajomstvom nie je príbeh, ale spôsob čítania
Tajomstvom knihy je spôsob, akým je príbeh z knihy o zajkovi, ktorý hľadá spôsob ako zaspať, podávaný. Práve na rodičovi, alebo učiteľke v škôlke je nutné, aby svoje čítanie predniesli v podobe, ako navigujú stručné inštrukcie. Netreba sa však báť. Text, ktorý je nutné čítať pomalšie je jasne označený. K motivovaniu spánku u dieťaťa slúžia aj vedľajšie činnosti, ktoré nenásilne zapájajú samotné dieťa do príbehu a činností navodzujúcich spánok. Skromne ilustrovaná, no najmä pre rodičov určená knižka, má mať účinky na deti v predškolskom veku. Jej autorom je na mladý Švéd Carl-Johan Forssén Ehrlin, kouč rozvoja osobnosti, úspešného života a študovaný psychológ.

Staršia podobne ladená slovenská alternatíva nevyšla v knižnej podobe. Naopak Zajko, ktorý chce zaspať je knihou, ktorej autorom je Carl-Johan Forssén Ehrlin, vychádza v slovenskom jazyku vo vydavateľstve IKAR, a.s. koncom novembra 2015. V súčasnosti je v predaji v každom dobrom kníhkupectve. V predaji aj v kníhkupectve vydavateľstva na bux.sk

Súťaž o knihu:
Portál venujúci sa deťom, bábätkám a knihám pre deti Babatko.eu usporiadal v spolupráci s obchodom Bux.sk súťaž o jednu takúto knižku.

Knižná uspávanka pre rodičov úspešne pomáha deti uspať
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Národná Rada Slovenskej republiky
Volebná kalkulačka napovie, koho voliť a kto je názorovo blízky

Temný les
Záhadné miznutie ľudí v štvoruholníku v pohorí Tribeč

recenzia uteč
Súťaž: vyhrajte lístky do kina na hororovú novinku Uteč

Zavrieť