Extrémni športovci sveta: Jeb Corliss - Zaujímavé novinky ZN.SK

Extrémni športovci sveta: Jeb Corliss

Jeb Corliss má za sebou úctyhodných 16 rokov skúseností a viac ako 1 000 zoskokov Basejump vykonaných v 20 krajinách na šiestich kontinentoch. Počas 15 rokov lietania s okrídleným oblekom známym ako Wingsuit zvládol viac ako 3 000 letov. Jeho život a zážitky sa objavili v dokumentárnych filmoch a seriáloch ako Wingsuit Warrior: Jeb Corliss versus the World, Nebeská brána: Sen lietať (o prelete jaskýň), Daredevils: The Human Bird alebo Journey to the Center (o zoskoku BASE jump do najhlbšej vertikálnej jaskyne na zemi). Navyše bol moderátorom dokumentárneho seriálu Kaskadérski fanatici.

Jeb Corliss

Corliss si zalietal vo wingsuite po celom svete. Zletel aj z japonskej hory Fudži a preletel pod rukou sochy Krista Spasiteľa nad brazílskou metropolou Rio de Janeiro. V roku 2001 si ho malajzijská vláda najala, aby v rámci silvestrovských osláv zoskočil z vrcholu najslávnejších mrakodrapov Singapuru Petronas Towers. Spoločne s 15 ďalšími skokanmi tak prekonal svetový rekord v najväčšej formácii zoskoku basejump vykonaného z vrcholu budovy. Ako motivačný rečník pomáha svojim klientom prekonávať strach a prekážky.

Podieľal sa aj na výrobe filmu Bod zlomu, ktorý má premiéru 31. decembra 2015 a vyniká práve výnimočným zastúpením svetovej špičky adrenalínového športu. Film uvádza do slovenských kníh Bontonfilm a v 3D.

Oficiálne stránky: http://jebcorliss.net/
Twitter: https://twitter.com/jebcorliss
Facebook: https://www.facebook.com/jeb.corliss/

Ohodnoťte článok post
Mohlo by zaujímať tiež:
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.