6 votrelcov v jednej škatuli: slávna séria teraz ako slušný komplet

6 votrelcov v jednej škatuli: slávna séria teraz ako slušný komplet

Azda ani nenájdeme kultovejší a zásadnejší míľnik v rámci hororovej a vesmírnej tematiky zároveň. Votrelec je pojem, nech už si ho viažeme s čímkoľvek. Najviac sa nám ale bude spájať najmä s filmom, v ktorom slovo „alien“ nabralo občas doslovný charakter. Áno, máme na mysli to malé škaredé, čo prerazí hrudný kôš a tým dorazí svojho hostiteľa.

Votrelec, alien kolekcia 6 DVD

Už prvý votrelec znamenal veľký skok v efektoch, ale aj v tom, ako veľmi sa dá preniesť strach a napätie z filmového plátna do adrenalínu v tele diváka. Tieto kvality si pritom držal už v celkovo šiestich filmoch. Preto si šestica filmov zaslúži jedno slušné balenie, v ktorom sú nastúpené pekne za sebou, čakajúc na moment, keď dostanete chuť na vlastný vesmírno-adrenalínový filmový maratón vo vlastnej obývačke.

6 votrelcov na DVD a jedna škatuľa

6 filmov začína, ako inak, tým, ktorý znamenal mimoriadny zlom. Alien z roku 1979 vyniesol Sigourney Weaver na výslnie a podobu vesmírneho monštra na plagáty, aj do nočných mor mnohých ľudí po celom svete. Teda až na Československo, kde bolo nemysliteľné sledovať a hovoriť o americkej produkcii. Bola to ale zásluha najmä Ridleyho Scotta, že vytvoril svet s najkrvilačnejšou vesmírnou beštiou, z ktorej ide strach aj napriek tomu, že v skutočnosti neexistuje. Prvý film vystriedal druhý od Jamesa Camerona z roku 1986. Votrelec 3 sa dostal na svetlo sveta v roku 1992 a Votrelec: Vzkriesenie v roku 1997. Vo všetkých štyroch filmoch mala Sigourney hlavnú úlohu, preto môžeme hovoriť o jej životnej úlohe. Možno nie najkrajšia, no plná sily a odhodlaná prežiť. A to niekoľko krát v rôznych možných podobách.

Až v roku 2012 sme sa mohli tešiť na pokračovanie príbehu, hoci nejde ani tak o pokračovanie, ako určité vysvetlenie z celkom iného konca. Prometheus priniesol celkom iné postavy, inú dobu a iný príbeh, ktorý sa však závratne začne otáčať smerom k Votrelcom. Film Ridleyho Scotta je oprávnene v balíčku šiestich DVD, ktorý BONTONFILM práve uvádza do predaja. Votrelec: Covenant, ktorý tiež nazývajú Prometheus 2, si taktiež vzal do parády Ridley Scott. Bez Sigourney Weaver, ale za to slušne akčný, pokračujúc na trochu inde posadenom príbehu, ako aj v prípade prvého Promethea.

Votrelci na maximum

Kolekcia 6 DVD v jednom balíku je riešením pre nadšenca Votrelcov, u ktorého je na čase schovať VHS do trezora ako cennú pamiatku na časy minulé, o pár desaťročí vzácne. V rámci kolekcie sú prvé štyri filmy s 2.0 kanálovým českým, alebo 5.1 anglickým zvukom a 16:9 a 2.35:1 obrazom. Prometheus a Covenant majú český aj anglický zvuk 5.1. a obraz 16:9 a 2.40:1. Aj napriek českému obsahu je ale kolekcia predávaná so slovenským obalom.

Votrelec, alien kolekcia 6 DVD

Papierový obal spájajúci všetkých 6 diskov s vlastným samostatným obalom má pekné evolučné spracovanie. Zachytáva niekoľko podôb Votrelca a taktiež názov všetkých filmov kolekcie. Ladený do zelenej vesmírnej hmloviny. Zadná strana v slovenčine predstavuje každý jeden z filmov krátkou anotáciou.

Pravdou je, že po rozbalení sa zoznámite s ešte ďalšími detailmi. Najstarší Votrelec má veľmi pekne graficky spracovaný DVD obal. Prekvapivo podobne ako všetky filmy, je aj v poľštine a maďarčine. Každý z filmov má osobitnú grafiku do jednej farby, čím si ich nemýlite. Len posledné dve novinky majú viditeľne moderný obal a tiež výrazne jazykovo pestré buď zvukové stopy, alebo titulky. Pri oboch novinkách ale poteší zásadne aj fakt, že v nich nájdete bonusy. Azda tie najžiadanejšie, čiže alternatívne scény, alebo vynechané, či len predĺžené scény.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Cyklistika v meste
Na bicykli do práce? Skvelý nápad, ale 4 zásadné problémy

Obľúbená Demäňovská jaskyňa slobody má ukážkový tvar
tai-chi
Bojové umenie: tai-chi, tiež ako čínske pohybové cvičenie

Zavrieť