Vačky pod očami netrápia len staršie ženy. Ako vznikajú a čo proti nim?

Vačky pod očami netrápia len staršie ženy. Ako vznikajú a čo proti nim?

Pozná to takmer každý. Jedného rána sa prebudíte a v odraze zrkadla vidíte dva veľké vačky pod očami. Možno, že ste si hovorili, že je na nich ešte dosť času, ale sú tu. Čím to, že sa nevzhľadné vačky pod očami objavujú už aj v mladom veku, a ako s nimi bojovať?

oči a tvár

Čo stojí za vznikom vačkov pod očami?

Vačky pod očami trápia mužov aj ženy bez ohľadu na vek. Ich vznik môže byť podmienený nesprávnou starostlivosťou o pleť okolo očí, teda používaním nevhodných kozmetických prípravkov alebo ich zlým výberom. Rovnako tak môžu byť vačky pod očami známkou únavy či dehydratácie. Medzi ďalšie veľmi časté príčiny vačkov patria:

  • kolísanie hladiny hormónov v tele,
  • nadmerná námaha očí,
  • zlá životospráva,
  • fajčenie,
  • stres.

Prečo trpí práve oblasť okolo očí?

Okolo očí je najtenšia koža na celej tvári. Preto sa na nej veľmi často prejavujú zlé stravovacie návyky, fajčenie alebo nedostatočný pitný režim. Niektorí ľudia navyše majú k vačkom pod očami väčšie genetické predispozície ako iní. O to viac si táto časť vašej pokožky zaslúži zdravú starostlivosť.

Prvé prejavy starnutia môžete zaznamenať už okolo 25. roku života, kedy sa môžu začať objavovať prvé vrásky. Čím skôr sa teda začnete venovať zdravej životospráve a vhodnému výberu kozmetických produktov, tým skôr sa vačkom pod očami môžete vyhnúť.

Ako predchádzať vačkom pod očami?

Vačkom pod očami najlepšie predídete dostatočným pitným režimom. Snažte sa počas dňa vypiť aspoň 2 litre tekutín, ideálne čistej vody. Majte tiež na pamäti, že káva a čierny čaj sa do pitného režimu nepočítajú. Do svojho jedálnička môžete zaradiť rôzne doplnky stravy, ako napríklad železo, horčík alebo zinok. Dbajte na pestrý a vyvážený jedálniček a pravidelný pohyb. V neposlednom rade sa o svoje očné okolie starajte vhodnými kozmetickými produktmi.

TIP: Jedným z pomocníkov v boji proti vačkom pod očami môže byť očný krém.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.