ZN.SK
cyklistika

Peter Sagan preukázateľne zvýšil záujem o cyklistiku na Slovensku

Najslávnejšie cyklistické preteky Tour de France sa v tomto nezvyčajnom roku konajú až na konci augusta a začiatkom septembra. Mnohí Slováci opäť s napätím…

Najslávnejšie cyklistické preteky Tour de France sa v tomto nezvyčajnom roku konajú až na konci augusta a začiatkom septembra. Mnohí Slováci opäť s napätím sledujú priame prenosy z etáp a držia palce, aby Peter Sagan opäť prišiel do cieľa v Paríži v zelenom tričku. Práve „Saganománia“ preukázateľne zvýšila záujem o cyklistiku. A to v pasívnej a predovšetkým v aktívnej forme. Mať bicykel a chodiť na cyklotúry sa stalo súčasťou životného štýlu.

cyklistika

Zvýšenie záujmu o aktívnu formu

Najpozitívnejšie je, ako sa mánia okolo Petra Sagana prejavila na vyššom záujme o aktívnu formu cyklistiky. Obchody zamerané na cyklistiku potvrdzujú zvýšený záujem a rovnako aj inzeráty v štýle „predám cestný bicykel“ si okamžite nájdu svojich záujemcov. Na predaj bicyklov sú naviazané aj ďalšie veci ako vyšší záujem o prilby, cyklistické oblečenie či priamo cyklistické dresy. Jasným číslom jeden sú, samozrejme, dresy tímu, v ktorom jazdí Peter Sagan. Čoraz viac ľudí všetkých vekových skupín a rodín s deťmi trávi pekné víkendy cykloturistikou a spoznáva Slovensko. V čase, keď sa do popredia dostávali nákupné centrá, je to vítaná zmena.

Vyšší záujem o televízne prenosy

Cyklistika pri všetkej úcte nepatrí k najatraktívnejším televíznym športom. Väčšiu časť etapy sa toho veľa nedeje a najväčšia dráma prichádza v záverečnom špurte s Petrom Saganom. Na druhej strane, pri dobrom komentári sa divák nenudí ani počas zvyšku etapy. Výkony Petra Sagana okrem záujmu o aktívnu cyklistiku zvýšili sledovanosť televíznych prenosov z cyklistických podujatí, ktoré sa na Slovensku pravidelne vysielajú.

Je skvelé mať vzor

Najmä pre deti a mládež je skvelé mať takýto vzor. A vďaka prístupnosti cyklistiky si naozaj každý malý Slovák či Slovenka môže pri jazde na bicykli povedať, že je ako Peter Sagan. Zvýšenie popularity tohto športu je pre vývoj mladých ľudí a ich vzťah k športu len prospešné.

Zdroj obrázka: Eugene Onischenko / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu