ZN.SK
Spiderman Far from home Tom Holland

Slnko Marcely Laiferovej vo filme Spider-Man: Far From Home

Pieseň s názvom Slnko od Marcely Laiferovej nepatrí medzi tie najznámejšie a predsa zaujala filmárov z Hollywoodu. V najnovšom filme Spiderman s názvom Spider-Man: Far From Home…

Pieseň s názvom Slnko od Marcely Laiferovej nepatrí medzi tie najznámejšie a predsa zaujala filmárov z Hollywoodu. V najnovšom filme Spiderman s názvom Spider-Man: Far From Home sa má v jednom zábere ako zvuková kulisa objaviť práve Slnko, pieseň, ktorá zrejme viac nadchne dnes ako v minulosti. Možno nadčasovosťou, rytmikou, či komixovým nádychom. Niektoré časti skladby sa totiž ponášajú na typ hudby, ktorá sa do komixovho žánru hodí. Rytmikou a svojimi vlastnosťami.

Spiderman Far from home Tom Holland

Slnko v Spidermanovi

Skladba  roku 1973 sa vo filme objavila počas Spidermanovej cesty do Prahy. Nebude pritom jediná. Hudby vo filme zaznie viac než dosť a aj česká hudba v nej má svoj priestor. Pre nás je a zostane záhadou, ako sa vôbec americkí filmári dozvedeli o tejto skladbe. Má niektorými časťami veľmi blízko k niektorým súčasným filmovým skladbám a predsa má 46 rokov. Dokonca nie je typickou skladbou z našich končín. Oficiálny soundtrack (O.S.T.) skladbu neobsahuje, no pozornejší fanúšikovia – ba dokonca zo zámoria, si skladbu našli a pridelili ju do soundtrack listu na Youtube ako plnohodnotnú súčasť filmu. Dôvodom je zrejme fakt, že nejde o skladbu, ku ktorej filmári zakúpili kompletné práva, čiže aj pre oficiálny soundtrack. Zaznie preto len vo filme a neukazuje sa na iných materiáloch.

Aj účet venovaný filmovým soundtrackom so skladbou ráta. Samozrejme, všetko oficiálne, nie ako prípad filmového Braku s názvom Hostel, ktorý si povykrádal skladby Paľa Haberu a Teamu.

Zoznam oficiálneho soundtracku:

1. Far From Home Suite Home 8:27
2. It’s Perfect 0:30
3. World’s Worst Water Feature 7:30
4. Multiple Realities 3:32
5. Brad to the Drone 3:32
6. Change of Plans 2:28
7. Night Monkey Knows How to Do It 0:19
8. Mr. One Hundred and One 3:20
9. Prague Rocked 3:43
10. Who’s Behind Those Foster Grants 2:57
11. Power to the People 3:33
12. Personal Hijinks 3:53
13. Praguenosis – BAD 1:08
14. A Lot of ‘Splaining to Do 2:14
15. The Magical Mysterio Tour 3:21
16. Taking the Gullible Express 5:07
17. Gloom and Doom 4:16
18. High and Flighty 2:20
19. An Internal Battle 1:50
20. Happy Landings 2:58
21. Tower of Cower 5:12
22. Bridging the Trap 1:58
23. Bridge and Love’s Burning 2:50
24. Swinging Set 1:47
25. And Now This… 0:58

 

Nový čas o tejto skutočnosti informoval tiež. Ešte v júli. Typicky svojsky, po svojom. Pomýlene, bez štipky ochoty si overovať fakty skôr, ako niečo vypustia von. Film označil za zlodeja, ktorý skladbu Laiferovej ukradol. V snahe šokovať aj za cenu nezmyslov a klamstiev v samotnom článku, Nový čas ponecháva titulok o krádeži, pretože je lákavejší a lepšie predáva.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Najnovší Spiderman sa už v kinách objavil. Jeho najnovší príbeh Ďaleko od domova (Far From Home) nesie názov z jednoduchých príčin. V novšom „avengerskom“ prevedení pavúčieho muža hercom Tomom Hollandom sa v prvom Spidermanovi ocitol na školskom výlete vo Washingtone. No tentoraz so spolužiakmi vyrazí do Európy, do Ríma, do Álp, ale napríklad aj do Čiech. Záhadou zostane, ako sa dostali k tejto skladbe. DVD filmu si môžete zakúpiť tu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu