Slnko Marcely Laiferovej vo filme Spider-Man: Far From Home

Slnko Marcely Laiferovej vo filme Spider-Man: Far From Home

Pieseň s názvom Slnko od Marcely Laiferovej nepatrí medzi tie najznámejšie a predsa zaujala filmárov z Hollywoodu. V najnovšom filme Spiderman s názvom Spider-Man: Far From Home sa má v jednom zábere ako zvuková kulisa objaviť práve Slnko, pieseň, ktorá zrejme viac nadchne dnes ako v minulosti. Možno nadčasovosťou, rytmikou, či komixovým nádychom. Niektoré časti skladby sa totiž ponášajú na typ hudby, ktorá sa do komixovho žánru hodí. Rytmikou a svojimi vlastnosťami.

Spiderman Far from home Tom Holland

Slnko v Spidermanovi

Skladba  roku 1973 sa vo filme objavila počas Spidermanovej cesty do Prahy. Nebude pritom jediná. Hudby vo filme zaznie viac než dosť a aj česká hudba v nej má svoj priestor. Pre nás je a zostane záhadou, ako sa vôbec americkí filmári dozvedeli o tejto skladbe. Má niektorými časťami veľmi blízko k niektorým súčasným filmovým skladbám a predsa má 46 rokov. Dokonca nie je typickou skladbou z našich končín. Oficiálny soundtrack (O.S.T.) skladbu neobsahuje, no pozornejší fanúšikovia – ba dokonca zo zámoria, si skladbu našli a pridelili ju do soundtrack listu na Youtube ako plnohodnotnú súčasť filmu. Dôvodom je zrejme fakt, že nejde o skladbu, ku ktorej filmári zakúpili kompletné práva, čiže aj pre oficiálny soundtrack. Zaznie preto len vo filme a neukazuje sa na iných materiáloch.

Aj účet venovaný filmovým soundtrackom so skladbou ráta. Samozrejme, všetko oficiálne, nie ako prípad filmového Braku s názvom Hostel, ktorý si povykrádal skladby Paľa Haberu a Teamu.

Zoznam oficiálneho soundtracku:

1.Far From Home Suite Home8:27
2.It’s Perfect0:30
3.World’s Worst Water Feature7:30
4.Multiple Realities3:32
5.Brad to the Drone3:32
6.Change of Plans2:28
7.Night Monkey Knows How to Do It0:19
8.Mr. One Hundred and One3:20
9.Prague Rocked3:43
10.Who’s Behind Those Foster Grants2:57
11.Power to the People3:33
12.Personal Hijinks3:53
13.Praguenosis – BAD1:08
14.A Lot of ‘Splaining to Do2:14
15.The Magical Mysterio Tour3:21
16.Taking the Gullible Express5:07
17.Gloom and Doom4:16
18.High and Flighty2:20
19.An Internal Battle1:50
20.Happy Landings2:58
21.Tower of Cower5:12
22.Bridging the Trap1:58
23.Bridge and Love’s Burning2:50
24.Swinging Set1:47
25.And Now This…0:58

 

Nový čas o tejto skutočnosti informoval tiež. Ešte v júli. Typicky svojsky, po svojom. Pomýlene, bez štipky ochoty si overovať fakty skôr, ako niečo vypustia von. Film označil za zlodeja, ktorý skladbu Laiferovej ukradol. V snahe šokovať aj za cenu nezmyslov a klamstiev v samotnom článku, Nový čas ponecháva titulok o krádeži, pretože je lákavejší a lepšie predáva.

Spider-Man: Ďaleko od domova

Najnovší Spiderman sa už v kinách objavil. Jeho najnovší príbeh Ďaleko od domova (Far From Home) nesie názov z jednoduchých príčin. V novšom „avengerskom“ prevedení pavúčieho muža hercom Tomom Hollandom sa v prvom Spidermanovi ocitol na školskom výlete vo Washingtone. No tentoraz so spolužiakmi vyrazí do Európy, do Ríma, do Álp, ale napríklad aj do Čiech. Záhadou zostane, ako sa dostali k tejto skladbe. DVD filmu si môžete zakúpiť tu.

Ohodnoťte článok post

Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.