Recept pre milovníkov rýb: Pstruh s dyňovo-hráškovým pyré - Zaujímavé

Recept pre milovníkov rýb: Pstruh s dyňovo-hráškovým pyré

Dobrá ryba toho veľa nepotrebuje a pstruh medzi ne bezpochyby patrí. Jednoducho doplnený dyňou, hráškom a jemným korením. Dokonalá kombinácia na práve prebiehajúcu zimu.

Pstruh a hráškové pyré

Na 3 porcie budeme potrebovať:

  • 3 filety zo pstruha
  • 400g očistenej dyne (ideálne Hokaido)
  • 100g hrášku (môže byť čerstvý alebo zmrazený)
  • 50g masla
  • Muškátový oriešok, soľ, korenie

Pstruha osolíme a okoreníme. Rybu nie je treba akokoľvek viac koreniť, sama o sebe má dokonalú chuť. Na panvici rozpálime menšie množstvo tuku a rybu na ňom osmažíme (ako prvú stranu osmažíme tú s kožou). Dyňu nakrájame na menšie kúsky a uvaríme do zmäknutia. Trvá to približne 10 – 15 minút. Akonáhle je dyňa mäkká, pridáme k nej hrášok (čerstvý stačí minútu povariť, zmrazený necháme rozmrznúť). Následne vodu zlejeme.

Do hrnca s dyňou a hráškom pridáme zmäknuté maslo a vyšľaháme pomocou mixéru na pyré. Ochutíme soľou, korením a nastrúhaným muškátovým orieškom.

Pstruha podávame s teplým zeleninovým pyré. Môžeme pokvapkať pár kvapkami kvalitného olivového oleja.

S podporou Zrodené v EÚ

Projekt Zrodené v EÚ je informačným a edukačným projektom Agrárnej komory ČR na podporu poľnohospodárskych a potravinárskych produktov. Cieľom projektu je informovať širokú verejnosť o kvalite produkcie potravín v štátoch Európskej únie. Projekt Zrodené v EÚ zahŕňa 5 hlavných kategórií potravín: mäso a mäsové výrobky, mlieko a mliečne výrobky, ovocie a zelenina, oleje a v neposlednom rade vína. Komunikačné aktivity sú zamerané na českých a slovenských spotrebiteľov. V rámci programu sú plánované reklamy v televízii , tlači , na internete, sociálnych sieťach, ďalej účasť na veľtrhu Zem živiteľka, vzdelávacie výlety na farmy pre stredné školy a informačné akcie priamo v školách. Projekt Zrodené v EÚ podporila finančne zo 70% Európská únia.

Viac informácií na: www.zrodene.eu


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.