ZN.SK
Perinbaba a Giulietta Masina

Nakrúcanie filmu Perinbaba 2: oživenie nežijúcej herečky Giulietta Masina

Filmová rozprávka Perinbaba 2 sa opäť bude odohrávať v rôznych obdobiach roka a nakrúcanie prebieha na rôznych miestach Slovenska.

Zľavy na wellness pobyty

Talianska herečka Giulietta Masina za do pamäte Slovákov nezameniteľne zapísala ako Perinbaba v slávnej rozprávke Juraja Jakubiska. Talianska herečka, manželka slávneho režiséra Federica Felliniho (1920 – 1993), sa narodila v roku 1921 a zomrela 23. marca 1994. Tento rok je to teda už 23 rokov od jej smrti. Napriek tomu sa objaví v novej pripravovanej rozprávke, pokračovaní slávnej prvej, v Perinbabe 2.

Perinbaba a Giulietta Masina
foto: Giulietta Masina v slávnej Jakubiskovej rozprávke Perinbaba

Nová Perinbaba a opäť Giulietta Masina

Pokračovanie slávnej rozprávky možno bude niesť iný názov, no už ho nejaký čas poznáme ako Perinbabu 2.  Pôvodná Perinbaba vznikla v roku 1985 v nemeckej koprodukcii a jej pokračovanie tak prichádza po neuveriteľných 33 rokoch. Odhad samotného režiséra, Juraja Jakubiska, je totiž dokončenie už na budúci rok. Prekvapením je, že sa v novom filme opäť objaví Giulietta Masina v úlohe Perinbaby. Umožnia to moderné počítačové technológie, ktoré už vo svete filmu dokázali aspoň na obrazovke oživiť niektorých už nežijúcich hercov.

Dôvod je jednoduchý

Pripraviť pokračovanie slávnej rozprávky v modernom duchu bude stáť nepochybne veľa. Nie len preto, že Jakubiskove filmy sú vždy výnimočným projektom, ktorý zapája hneď niekoľko krajín a ponúkne nezabudniteľné herecké úlohy mnohým hercom a následne aj zážitok divákom. Je to aj obsah týchto filmov. Oživenie talianskej herečky pritom pramení z jednoduchého dôvodu. Perinbaba je nezameniteľne zapísaná do pamäte každého jedného diváka.

Najmä Vianoce sú obdobím, kedy Perinbaba aj pre svoju snehotvorbu skrátka jednoducho na televízne obrazovky patrí. Prísť s pokračovaním rozprávky a vyriešiť to inou herečkou, alebo výmyslom o Perinbabinej „sestre“, či „dcére“ môže byť len nešťastné. Zachovať rovnakú postavu aj po roľkých rokoch bez známok zostarnutia bude náročné najmä pre grafikov a špecialistov na moderné filmové technológie. Pochopiteľne, nech už takéto oživovanie vyvoláva akékoľvek reakcie, deje sa to vždy so súhlasom príbuzných.

Video: kvetový sneh v Perinbaba

Svadobný tanec a skladba, ktorú neskôr preslávil celkom iný hudobný štýl

Perinbaba 2

Filmová rozprávka Perinbaba 2 sa opäť bude odohrávať v rôznych obdobiach roka a nakrúcanie prebieha na rôznych miestach Slovenska. Hlavnú úlohu získal Lukáš Frlajs, mladý herec známy z vedľajších úloh v Kredenci, rôznych zábavných šou, z dokrútok v relácii Dobré vedieť, či mnohých rôznych seriálových úloh, či internetovej tvorbe. Jeho prvá vážna hlavná úloha. Režisér Juraj Jakubisko do filmu opäť zapojil aj mnoho ďalších zaujímavých mien. Sám však očakáva dokončenie nakrúcania budúci rok. Film sa vyrába v koprodukcii s českými filmármi.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu