ZN.SK
Klinec

Nastavuješ klinec parkujúcemu pod koleso? Môžeš byť vrah!

Riešiť niektoré konflikty nenávisťou a poškodzovaním vecí iných je také slovenské. Sviniar je schopný vás jediným klincom pod pneumatikou zabiť a v celej anonymite mu to bude jedno.

Zľavy na wellness pobyty

Riešiť niektoré konflikty nenávisťou a poškodzovaním vecí iných je také slovenské. Najmä ak neexistuje slušná konverzácia a dohoda. Spôsobov, ako trestať iných vodičov poznáme mnoho. Pravidelne ich aplikujeme zdvihnutím stieračov, keď sa nám niečo na spôsobe parkovania nepáči. Sú miesta, kde pristupujú nasypaním hliny, či ponechaním odkazu. Pri niektorých činnostiach, ktoré sa okolo vašich áut dejú a vy o tom neviete, však už možno hovoriť o porušení zákona, ba pokojne hovorme aj o neúmyselnom pokuse o vraždu.

Poškodenie môže byť trestný čin

Poškodenie stierača je škoda za 10 EUR, na niektorých autách aj za 60 EUR. Prejsť sa však kľúčom a poškodiť lak dnes znamená opravu na niektorých vozidlách aj za 800 EUR a viac. V centre Bratislavy sa nájdu domáci, ktorí sa nedokážu zmieriť aj s niektorými parkoviskami a tak si môžete nájsť odtlačok od vrazenej tyče v predných dverách a keďže nikto nič nevidel, môžete si nechať meniť dvere za niekoľko stoviek za svoje. Vzhľadom na náklady spojené s opravou väčšiny „drobností“ ktoré na aute spravíte, je dnes trestným činom v podstate akékoľvek vyzúrenie sa na cudzom aute.  Mala by to v prípade väčšej škody riešiť polícia a čiastočne ho môže pokryť vaša poistka.

Jeden hlúpy klinec a je z teba vrah

Akýsi sprostý nápad sa objavil už za socializmu, nastaviť niekomu klinec pod koleso. Lenže, keď v neviditeľnej tme pascu nevidíte, pri vytáčaní kolies klinec otočíte a neprebije pneumatiku okamžite, prekvapenie vás môže počkať niekde v plnej rýchlosti na diaľnici. Auto používate, pretože bývate ďaleko. Za dlhý čas na ceste v rôznych rýchlostiach môže nastať čokoľvek, čo vrazený klinec nasmeruje „správne“, alebo sa stane čokoľvek iné, čím v jeden moment prídete o pneumatiku, rovnováhu a rozhojdané auto predstavuje šialenú neriadenú strelu ohrozujúcu kohokoľvek pri ceste, na nej, ale aj v aute. Pasce pripravené voči pneumatikám druhých si vodiči nájdu až keď je najhoršie. Celkom iné prípady sú tie, kde prázdna, či pomaly unikajúca pneumatika nepredstavuje v prvé minúty žiadne riziko, no vlastnosti jazdy sa rapídne zmenia pri stúpaní rýchlosti po napojení na diaľnicu. Zo zdanlivo vynaliezavého poškodzovateľa je tak vrah o čom sa ani nemusí dozvedieť, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou pre neho anonymný vodič ním zostane aj v hlásení správ o obetiach a nehodách.

Klinec

Článok je možné považovať aj za odkaz nemenovanému šialencovi na nemenovaný bratislavský dvor. Nastavený klinec pod pneumatikou sa totiž v našom prípade neprejavil priamo na mieste, kde kedysi došlo k trhaniu stieračov a iným slovným potýčkam kvôli voľnému miestu na parkovanie a pristúpilo k očividne drastickejším metódam. Prázdna pneumatika sa prejavila až po príchode domov v tme, pričom sme šli po diaľnici na ktorej sa auto naozaj správalo podivne. Debilný kretén si neuvedomil, že úmyselne poškodenou pneumatikou mohol zabiť vodiča, dve deti a ďalšiu vezúcu sa osobu. Ale každého šialeného chytráka raz azda karma dostihne.

pripravil Dávid, foto ilustračné

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu