ZN.SK
Fifa 2018

MS 2018: Chorvátsko je vo finále, zdolalo Anglicko 2:1. Fandili aj Slováci

Na MS vo futbale 2018 sa píše zaujímavá futbalová história. Chorvátsko zdolalo Anglicko 2:1 a 15. júla sa stretne v zápase s Francúzskom o cennú trofej.

Na MS vo futbale 2018 sa píše zaujímavá futbalová história. Mimo iných zaujímavostí bola zatiaľ najnapínavejšia účasť Chorvátska v semifinále. Postavilo sa Anglicku. 11. júla sa vo večerných hodinách odohrával nervy-drásajúci zápas, ktorý si nenechalo ujsť mnoho Slovákov. Kým viacero zápasov doteraz neoslovilo toľko Slovákov, tento bol v niečom iný. Slovensko totiž držalo palce Chorvátom, slovanskému národu blízkemu jazykom aj kultúrou. Možno aj preto, že mnoho Slovákov práve teraz ochutnáva chorvátske jedlá a suší plavky z chorvátskeho mora. A mnohých to napríklad ešte len čaká v priebehu týchto prázdnin.

Chorvátsko (2:1) Anglicko

Slovenské ulice sa ozývali pri oboch góloch

To, čo sa odohrávalo v slovenských obývačkách počas prvého gólu Anglicka, bolo pre podporovateľov Chorvátska malým sklamaním.  Gól Trippiera poslal síce Anglicko do vedenia už v prvých piatich minútach, no keď sa podarilo v silnom napätí vyrovnať  Perišičovi, slovenské sídliskové ulice burácali od radosti a rovnako tak to zaznelo aj v statusoch na Facebooku.

Burácanie sa ozvalo ešte raz o 22:24 hodine, kedy Madžukić strelil druhý gól a poslal Chorvátsko do vedenia v pomerne napísanom súboji v čase, kedy vedenie je veľkou výhodou. Druhý gól Chorvátsko strelilo v druhom predĺžení v 109 minúte hracieho času. Slovenské domácnosti sa ozvali veľmi rýchlo a krik radostného kriku sa rovnal niekde kriku pri góle Slovákov.

Zaujímavé bolo sledovať a počuť túto radosť a podpora Chorvátov, ktorí možno na začiatku nepatrili medzi úplných favoritov. Svetové médiá mimo ich výkony zaujala aj sympatická prezidentka, ktorej reprezentatívnosť a záujem o šport, či bežných ľudí prekonáva prezidentov, či premiérov iných krajín.

Chorvátsko  vo finále už 15. júla 2018

Chorvátsko sa vo finále 15. júla 2018 stretne v bitke o titul majstra sveta s Francúzskom o 17:00 hodine. Francúzsko si vybojovalo miestenku vo finále po výhre 10. júla nad Belgickom. Stačil na to jediný gól zápasu.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu