ZN.SK
Orangutan a bruško

Milý orangutan v ZOO pobozkal tehotnej žene bruško

O tom, že zvieratá majú city, sa nedá pochybovať. Preukazujú nám to každý deň. Orangutan v britskej zoo v meste Colchester, je síce za hrubým sklom, ale…

O tom, že zvieratá majú city, sa nedá pochybovať. Preukazujú nám to každý deň. Orangutan v britskej zoo v meste Colchester, je síce za hrubým sklom, no nebráni mu to podobne ako mnohým iným zvieratám v ZOO, vnímať ľudí naokolo. Ako primát vníma aj človeka ako druh primáta a tak vie, čo presne znamená žena s guľatým bruškom. Orangutan menom Rajang si ho všimol a cez okno pohladil a pobozkal. Chvíľu sa zdá, že len napodobňuje pohyby ľudí za sklom, no nebude to tak.

Orangutan a bruško

Správanie veľkého samca orangutana je milé, ľudia si ho na internete všimli a samotná ZOO má týmto v rámci Británie celkom slušnú reklamu. Ako to už raz býva, za všetko môže náhoda, ale aj jedinečnosť života a druhov.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu