KVÍZ: Ako dobre poznáte slovenské hrady a zámky? - Zaujímavé novinky ZN.SK

KVÍZ: Ako dobre poznáte slovenské hrady a zámky?

Slovensko je nádhernou krajinou. Nejedna agentúra sa to snaží prezentovať zahraničným turistom, no v prvom rade by sme to mali vedieť my. Jednou z našich krás, je história a architektúra. Krásne hrady a zámky. Práve na hrady a zámky sa zameriava tento test. Otestujte svoje znalosti, alebo objavte nové zaujímavosti, ktoré sa našich hradov a zámkov týkajú.

Šomoška hrad

Otestujte sa: poznáte naše hrady a zámky?

Ktorý z hradov bol v minulom storočí zrúcaninou?

Bratislavský hrad bol veľmi zničenou zanedbanou zrúcaninou vďaka požiarom a následnému zanedbaniu. Opravy sa dočkal až za socializmu. Dokonca sa uvažovalo o jeho zbúraní.

Dajte vedieť ostatným, ako na tom ste. Nezabudnite. Hradom a pamiatkam sa venujeme v sekcii Cestovanie, ale tiež v časti História. V priebehu roku 2017 sme si pre vás pripravili viacero článkov zameraných na pamiatky a cestovanie. Už čoskoro.


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Star Wars 7
To je niečo! V predpredaji lístkov na Star Wars 7 rastú čísla

Dieťa a kniha_ detské knihy
Knihy pre deti: akú knihu vybrať na Vianoce 2017

Viber ELearning
Ako zvládnuť vyučovanie na diaľku bez problémov

Zavrieť