KVÍZ: Ako dobre poznáte slovenské hrady a zámky? - Zaujímavé novinky ZN.SK

KVÍZ: Ako dobre poznáte slovenské hrady a zámky?

Slovensko je nádhernou krajinou. Nejedna agentúra sa to snaží prezentovať zahraničným turistom, no v prvom rade by sme to mali vedieť my. Jednou z našich krás, je história a architektúra. Krásne hrady a zámky. Práve na hrady a zámky sa zameriava tento test. Otestujte svoje znalosti, alebo objavte nové zaujímavosti, ktoré sa našich hradov a zámkov týkajú.

Šomoška hrad

Otestujte sa: poznáte naše hrady a zámky?

Ktorý hrad nám vyhodili do vzduchu napoleonské vojská?

Napoleonské vojská začiatkom 18. storočia tiahli na Viedeň, bombardovali aj Bratislavu a možno zo zlosti, že si poriadne nezastrieľali, vyhodili do vzduchu starý nebránený Devín.

Dajte vedieť ostatným, ako na tom ste. Nezabudnite. Hradom a pamiatkam sa venujeme v sekcii Cestovanie, ale tiež v časti História. V priebehu roku 2017 sme si pre vás pripravili viacero článkov zameraných na pamiatky a cestovanie. Už čoskoro.


Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Špindl komedie
Česká komédia Špindl: Čo sa stane na horách, ostane na horách

Gombíky a zapínanie odevov, muži a ženy
Rozdielne zapínanie: Prečo majú muži gombíky vpravo a ženy na ľavo?

Tučniaky cisárske
Ako chodiť po ľade? Skúste to ako tučniaky a nespadnete

Zavrieť