ZN.SK
Marťan film a Bruno Ciberej

Celé filmy online dabované v češtine aj slovenčine kedykoľvek

Celé filmy sú pomerne dostupné. Dajú sa pozerať bez obmedzení a ešte aj dabované v peknej kvalite. Filmy online si nájde každý a distribútori sú bezradní.

Jeden z najpopulárnejších obsahov na webe je filmový obsah. Pozrieť si nejaké tie filmy online a zadarmo, bez nutnosti registrácie a platenia, je až na pár výnimiek nemožné. Napriek tomu sa to darí. Na najznámejšom video portáli sa nachádzajú celé celovečerné filmy, animované, hrané, komédie, či romantické. Hoci nič také sa na Youtube objaviť nesmie, pri troche hľadania je možné naraziť na stovky filmov z televízie aj z DVD. Občas je to hneď a hľadaním tak nestrávite žiaden čas.

Marťan film, patrí medzi dostupné filmy online

Triky, ako skrývajú celé filmy na Youtube

Na známom video portáli sa dá film skryť jednoducho. Nie je nutné nasilu do názvu videa umiestňovať hneď informáciu o tom, že ide o „celý film“, postačí názov filmu bez akéhokoľvek prídavku. Ideálny spôsob, ako sa skrývajú niektoré filmy, je nazvať video v kódovom označení, skratkou, slangovým výrazom, alebo len skomoleninou. Hoci sa takýto obsah nachádza aj na iných video portáloch, chrániť práva jednotlivých firiem je žiaľ nemožné. Zvláštnosťou je, že aj v tejto chvíli je na Youtube hneď prístupných niekoľko desiatok filmov pod jednoduchým heslom „celý film„.

Filmy online kým ich nezmaže poškodená strana

Nahlásenie službe Youtube je však tiež zaujímavé. Ak máte pocit, že súbor porušuje niekoho práva, taká možnosť chýba v možnostiach nahlásenia. Čiže podobne ako Facebook, na ktorom je množstvo podvodných stránok a súťaží zavádzajúcich ľudí. Žiadnu z nich nemožno nahlásiť ako podvodnú stránku. Ani Youtube nemá možnosť nahlásiť obsah, ktorý môže byť protiprávny. Čiže očividne tieto filmy zostanú dostupné, kým nenastane zmena, alebo kým ich nenájde niekto z tímu na strane distribútora.

Právny problém bol aj bude

Umiestňovanie takýchto súborov je právny problém. Je potrebné sa pozerať naň ako na problém, ktorý reálne škodí. Nulový predaj znižuje zisk a teda aj možnosť ďalšej ziskovosti a investície do ďalších projektov. Podobne je to aj pri software, hudbe, hrách a inom obsahu na webe. Sťahovanie inak licencovaného obsahu bezplatne ilegálnou cestou je stále ilegálne, hoci verejnosť sa naučila používať výhovorku „je to len pre vlastnú potrebu“, ktorá v skutočnosti nikdy neplatila a niečo také ani v terminológií nikdy neexistovalo. Argument „pre vlastnú potrebu“ platí jedine v prípadoch, kedy má majiteľ kópie aj originál. Pozrieť si filmy online ale znamená, že asi originál zrejme mať nebudete.

Vedeli ste?

Sledovanie filmu online je z právneho (reálne odborného) hľadiska presne to isté, ako jeho priame sťahovanie v podobe súboru. Aj pri online sledovaní dochádza k sťahovaniu dát do počítača. Hoci sa nedá reálne tento objem dát opätovne spustiť len v počítači, klasifikácia zostáva. 

Distribútori sú dlhodobo bezradní aj v inej oblasti, ako len vo filmovom priemysle. Rozsiahlosť pirátstva je jedna vec, druhá je neschopnosť slovenských aj českých úradov akokoľvek zakročiť a mať záujem riešiť oblasť, v ktorej sa nie vždy vyznajú a dokážu orientovať. Práve tento stav je ideálny pre rozvoj všetkých kanálov, cez ktoré sa dokáže bežný človek hravo dostať k filmom.

Rôzne diela patria medzi filmy online

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu