Veveričky na kamenistej pláži v Caleta de Fuste na Fuerteventure

Veveričky na kamenistej pláži v Caleta de Fuste na Fuerteventure

Ostrov Fuerteventura je na viacerých miestach zaujímavý svojimi geologickými krásami. Sopečná krajina, kamenistá vápencová, alebo dokonca pieskovcová, občas zaujme aj kuriozitami. Kamenistá pláž z čiernej ostrej sopečnej horniny v letovisku Caleta de Fuste na východe ostrova vyzerá pustá. V rámci živých zvieratiek by ste tam očakávali zrejme len kraby a pár uväznených morských živočíchov po odlive. Takéhoto obyvateľa by ste tu ale nečakali.

Fuerteventura Caleta de Fuste, veveričky na pláži

Veveričky na pláži

Ostré skaly obrusované ustavičným morským príbojom, nepriazňou veterného počasia, ale hlavne nehostinnosťou nie príliš úrodného kúsku zeme, na počudovanie hostia zaujímavých obyvateľov. Malé veveričky sa tu živia všetkým, čo príde pod zub. Potravou z mora, no vo veľkej miere aj potravou, ktorú im prinesú nadšení ľudia. Nadšení najmä preto, že vidia milé chlpaté drobné zvieratko na takom mieste, kde by ho nikto nečakal. Miestne úrady pritom vedia, že kamenisté pobrežie má netradičných obyvateľov a ľudia ich kŕmia. Aj preto je všade na kamenistom pobreží niekoľko cedúľ, ktoré informujú o zákaze kŕmenia veveričiek.

Fuerteventura Caleta de Fuste, veveričky na pláži

Veveričky sa pritom na ostrove Fuerteventura pohybujú na mnohých miestach, Obývajú celkom suché lokality sopečnej krajiny vo vnútrozemí, na najvyšších miestach a aj tieto zdanlivo pre veveričky nehostinné miesta.

Veveričky na kamenistej pláži v Caleta de Fuste na Fuerteventure
Ohodnoť tento článok
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Krava nebeská, Holy cow, David Duchovny
Recenzia vtipnej knihy: Krava nebeská, napísal David Duchovny

Konrad lorenz
Konrad Lorenz, slávny rakúsky vedec, biológ a etológ, zomrel pred 29 rokmi

Porovnávače cien
Porovnávače cien na Slovensku: Kde nájsť najlacnejší tovar?

Zavrieť