Veveričky na kamenistej pláži v Caleta de Fuste na Fuerteventure

Veveričky na kamenistej pláži v Caleta de Fuste na Fuerteventure

Ostrov Fuerteventura je na viacerých miestach zaujímavý svojimi geologickými krásami. Sopečná krajina, kamenistá vápencová, alebo dokonca pieskovcová, občas zaujme aj kuriozitami. Kamenistá pláž z čiernej ostrej sopečnej horniny v letovisku Caleta de Fuste na východe ostrova vyzerá pustá. V rámci živých zvieratiek by ste tam očakávali zrejme len kraby a pár uväznených morských živočíchov po odlive. Takéhoto obyvateľa by ste tu ale nečakali.

Fuerteventura Caleta de Fuste, veveričky na pláži

Veveričky na pláži

Ostré skaly obrusované ustavičným morským príbojom, nepriazňou veterného počasia, ale hlavne nehostinnosťou nie príliš úrodného kúsku zeme, na počudovanie hostia zaujímavých obyvateľov. Malé veveričky sa tu živia všetkým, čo príde pod zub. Potravou z mora, no vo veľkej miere aj potravou, ktorú im prinesú nadšení ľudia. Nadšení najmä preto, že vidia milé chlpaté drobné zvieratko na takom mieste, kde by ho nikto nečakal. Miestne úrady pritom vedia, že kamenisté pobrežie má netradičných obyvateľov a ľudia ich kŕmia. Aj preto je všade na kamenistom pobreží niekoľko cedúľ, ktoré informujú o zákaze kŕmenia veveričiek.

Fuerteventura Caleta de Fuste, veveričky na pláži

Veveričky sa pritom na ostrove Fuerteventura pohybujú na mnohých miestach, Obývajú celkom suché lokality sopečnej krajiny vo vnútrozemí, na najvyšších miestach a aj tieto zdanlivo pre veveričky nehostinné miesta.

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
kokosový nápoj
S kokosovým nápojom na ceste. Aká je však jeho cesta?

Gorila MOKA, Pittsburgh zoo
Gorila porodila priamo pred návštevníkmi v ZOO v Pittsburghu

Poriadny cesnak
Cesnak: liečivé účinky, vlastnosti ale a jeho história u nás

Zavrieť