ZN.SK
Ostrov Barbados a žena v bazéne

TOP 7 zaujímavostí Barbadosu: čo ste o Barbadose možno nevedeli?

Pri myšlienke na Barbados ho väčšina z nás vníma ako nedostupný exotický raj, ktorý azda najviac preslávila Rihanna, či nádherné obrázky bielych pláží a ohýbajúcich…

Pri myšlienke na Barbados ho väčšina z nás vníma ako nedostupný exotický raj, ktorý azda najviac preslávila Rihanna, či nádherné obrázky bielych pláží a ohýbajúcich sa paliem takmer nad morskou hladinou. Ak ste o ňom neuvažovali ako typickej krajine pre dovolenku, možno je na čase vybrať sa aj na takéto miesta.

Ostrov Barbados a pláž

Barbados je ostrovný štát, ktorý sa nachádza medzi Karibským morom a severným Atlantickým ostrovom, severovýchodne od Venezuely. Je to jeden z najkrajších ostrovov preplnený piesočnatými plážami sprevádzaný obrovským množstvom korálových útesov. Barbados má viac ako 280000 obyvateľov a slnečný deň tu trvá 8 až 9 hodín, dosť získanie opálenej pokožky, aj škaredý úpal.

1. Barbados na zeleno

Barbados však okrem bielych pláží a mestského života ponúka i množstvo prírodných scenérií. Najzaujímavejšie prírodné strediská nájdete v centrálnej časti krajiny. Už cesta sem skrýva mnohé nečakané zákutia. Ak si urobíte prechádzku cez pole s cukrovou trstinou, je dosť pravdepodobné, že narazíte na schované políčko, na ktorom domorodci pestujú marihuanu.

2. Turizmus prekvitá

Barbados je jedna z obľúbených destinácií pre turistov z USA, ďalších amerických krajín, ale aj západnej Európy. To je zárukou, že čo sa týka služieb cestovného ruchu, bude o Vás veľmi dobre postarané. Nachádza sa tu veľké množstvo poskytovaných služieb, rôzne atrakcie pre deti a dospelých, skvostné pamiatky a zaručene tie najkrajšie pláže.

Ostrov Barbados a žena v bazéne

Ak sa chystáte na Barbados, budete samozrejme potrebovať cestovný pas. Ak sa Váš pobyt predĺži, a na Barbadose strávite viac ako mesiac, je potrebné vízum.

3. Barbados spojené s Anglickom

Na Barbadose, tak ako v Anglicku, sa jazdí po ľavej strane vozovky. Prednosť tu má ten, kto má hlasnejší klaksón a silnejšie auto. Veľa turistov chce spoznávať ostrov svojpomocne, no tí, čo nie sú na volant na pravej strane zvyknutí, obyčajne havarujú.

5. Pláže Barbadosu

Barbados ponúka viac ako 80 úžasných piesočnatých pláží, ktoré sú dokonca považované za najfamóznejšie na svete.  Pre Barbados je typické predovšetkým krištáľovo priezračné tyrkysové more a jeho pláže zase svojím jemným bielym pieskom. A keď sa k tomu pridajú fascinujúce korálové útesy Batsheba Beach, zažijete fascinujúci raj na Zemi.
K zaujímavým plážam patrí Korytnačia pláž. Je pomenovaná podľa veľkého počtu korytnačiek, ktoré práve som chodia naklásť svoje vajíčka. K obľúbeným plážam patrí aj pláž St. Lawrence, v južnej časti ostrova, s možnosťou realizácie vodných športov, či pláž Rockley známa aj ako Accra Beach s množstvom obchodov a reštaurácií.

6. Iné zaujímavosti

Zaujímavou lokalitou je jaskyňa Harrison, ktorá je podzemnou križovatkou medzi jaskyňami. Môžete sa previesť elektronickým vláčikom, kde budete obdivovať kaskádové jazierka a podzemné vodopády. Ďalším miestom je botanická záhrada Andromeda, kde je plno orchideí, paliem, kaktusov a mnoho ďalších. Na zelené opice sa choďte pozrieť do miestnej zoologickej záhrady, ktorá sa nachádza v mahagónovom lese.

Ostrov Barbados a opica

7. Doprava na ostrov a po ostrove Barbados

Keďže sa jedná o ostrovný štát, môžete sa naň dostať jedine loďou či lietadlom. Ak sa rozhodnete Barbados navštíviť, zrejme budete cestovať letecky na letisko Grantley Adams International Airport nachádzajúce sa na južnom pobreží ostrova, približne 13 kilometrov od hlavného mesta Bridgetown. Vďaka malej rozlohe ostrova bude cesta z letiska relatívne krátka a jednoduchá. Z Bratislavy sa priamym letom na letisko na Barbadose nedostanete, avšak lety z Viedne či Budapešti, prípadne s prestupom v Londýne by vás mali do Karibiku úspešne dopraviť. Letenky vás budú stáť približne 600 – 800 eur na jednu osobu.

Autobus
Verejná doprava je naozaj Jedna cesta autobusom vás bude stáť iba dva barbadoské doláre, čo je pri súčasnom kurze menej ako jedno euro. Tieto autobusy bývajú však často preplnené, hlavne počas rušných hodín.

Taxi
Cesta taxíkom z letiska do hlavného mesta stojí v prepočte približne 20 eur, čo je tiež prijateľná cena. Celkovo sú ceny taxíkov regulované vládou. Cenu pre konkrétnu trasu si môžete zistiť buď na internete, v turistickej kancelárií, alebo sa spýtajte priamo vodiča.

Carrental
Ceny v požičovniach sú prijateľné, avšak pre riadenie vozidla na ostrove musíte mať medzinárodný vodičský preukaz. Keďže sa jedná o bývalú britskú kolóniu, v Barbadose sa jazdí po ľavej strane cesty, na čo vodiči z väčšiny krajín nie sú zvyknutí.

Barbados je krásny ostrov. Či si už chcete oddýchnuť a užiť si tak ničím nerušený relax, alebo zažiť dobrodružstvo a tým získať nové poznatky a zážitky, Barbados Vás určite nesklame.

Pripravila Dominika Budová

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu