ZN.SK
poloha lietadla

Sledoval Elona Muska, teraz sa zameral na Putinove lietadlá a oligarchov

Ešte nedávno sa vystatoval, že sleduje a verejnosti oznamuje aktuálnu polohu lietadla Elona Muska. Nešlo o nič výnimočné, keďže každý letecký

Ešte nedávno sa vystatoval, že sleduje a verejnosti oznamuje aktuálnu polohu lietadla Elona Muska. Nešlo o nič výnimočné, keďže každý letecký a námorný nadšenec vie ľahko sledovať polohu ktoréhokoľvek lietadla, alebo člnov, jácht a lodí.Mladík, ktorý nedávno potrápil Elona Muska však teraz zanechal to, čo nedávalo zmysel a prichádza trápiť Vladimira Putina, celú vládnu letku a ruských oligarchov. Vybral si mená bohatých Rusov a verejnosti približuje aktuálnu polohu ich lietadiel. Nezabúda pritom poukazovať na to, koľko stojí plná nádrž takého lietadla a vyťahuje aj iných pár technických drobností.

foto: jedna zo snímok aktuálnej polohy zo zmienených profilov

Dosť bolo Elona, na rad prišli ruskí oligarchovia aj Putin

Nejde o nijako presný údaj. Zahraničné lietadlá, ktoré patria bohatým Rusom, môžu priniesť len orientačné údaje o tom, či sú v pohybe a prečo. Autor Twitterových účtov chce tak poukázať na nie len aktuálnu polohu, náklady na také lietadlo, ale tiež na to, kde sa pohybujú. Najmä v prípade vládnej letky a Putinovho lietadla nejde o presné údaje, keďže ich sledovanie môže byť sťažené. Prezradiť by tak mohli, kadiaľ sa pohybujú a či vôbec majú dôvod na cestovanie. Pre Rusko sa totiž z dôvodu napadnutia Ukrajiny a pre okupáciu Ukrajiny uzavreli vzdušné priestory nad Európou a na Rusko sa valí jedna sankcia za druhou. Napriek tomu sa Kremeľ považuje naďalej za „mierového osloboditeľa“ s vidinou na úspech.

Samotné sledovanie možno na prvý pohľad nedáva žiadne informácie. Je však nutné nazrieť hlbšie. Pozrieť sa na skutočnú aktuálnu polohu lietadiel známych oligarchov. Novinári dokážu na základe zistení a aktuálnych polôh totiž priniesť aj zaujímavé spracované správy venované dôvodom ciest, venované vzťahom konkrétnych ľudí s miestom, kde pristávajú. Niektoré články tak analyzujú kotvenie jácht alebo smerovanie na Maldivy ako pokus o záchranu, rovnako ako pristávanie lietadiel na miestach v Indickom oceáne. Maldivy totiž napríklad predstavujú bezpečné útočisko pre lode, ktoré by mohli iné krajiny blokovať. Nenávisť sveta a chute obmedzovať čokoľvek ruské a z Ruska sa totiž prenáša aj na Rusov. Najmä tých majetných.

Prekvapivo však ľudí naozaj zaujíma kde sa práve slávne mená a miliardári nachádzajú. Niektorí majú dokonca niekoľko lietadiel, čo môže znamenať cesty rodinných príslušníkov, či zamestnancov. Napríklad lietadlo Romana Abramoviča sa včera objavilo v tureckej Ankare.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu